Meteoroloji'den O İllere Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi. Peki hangi illerde kuvvetli yağış görülecek? İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak? İşte son hava durumu raporlarına ilişkin detaylar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı illerde yaşanacak kuvvetli sağanak yağış konusunda vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bazı illerde kuvvetli yağış bekleniyor. Peki İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak? Hangi illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre bugün akşam saatlerinden itibaren ve yarın Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu, Kocaeli, Sakarya, Karabük, Kastamonu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. 

Bu illerdeki sağanak yağışın yer yer çok kuvvetli olmasının beklendiğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu illerdeki kuvvetli sağanak yağışların sebep olacağı ani sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak?

İstanbulluları bugün güneşli bir hava bekliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporlarına göre İstanbul'da yarın havanı az bulutlu geçmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise İstanbul'da yağışlı bir hava etkisini gösterecek. Ankara'da ise bugün güneşli hava bekleniyor. Son hava durumu raporlarına göre Ankara'da önümüzdeki haftaya kadar yağış beklenmiyor.

İlgili Haberleri

Battal İlgezdi Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Kaü, Başkan Yıldırım’a Fahri Doktora Unvanı Verdi
Ellerini Kullanamayan Engelliler, Telefonlarını Kontrol Edebilecek
Manyas’a Kaymakam Ataması Yapıldı