Milletvekili Arzu Erdem’den Kadın PÖH Alımı Konuşması

Milletvekili Arzu Erdem, kadın PÖH alımı konusunda açıklama yaptı. TBMM’de konuşan İstanbuş Milletvekili Erdem, kadın özel harekat polisi alımı yapılacağını ifade etti. Bunun için İçişleri Bakanlığından açıklama beklendiğini belirtti.

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, kadın PÖH alımı konusunda açıklamalarda bulundu. Memur adaylarının, atanamayan öğretmenlerin, EYT’lilerin, polis adaylarının ve daha birçok kesimin meclisteki sesi olan Milletvekili Erdem, özel harekat polisi alımı hakkında kürsüde açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığından talepte bulundu.

Kürsüdeki konuşmasının büyük bölümünü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ve kadınların yaşadığı zorluklara ayıran Erdem, konuşmasının sonunda polis öze harekat alımı ile ilgili ifadeler de kullandı. Adayların taleplerini dile getirdi.

Anayasa’da yer alan eşitlik ilkesine uygun olarak daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan kadın PÖH alımı ile ilgili söz aldıklarını hatırlatan Erdem, henüz alım için açıklamanın yapılmadığını ifade etti. Az sayıda kadın PÖH alımı olmasından endişe edildiğini belirterek, kadın adayların dile getirdiği bir cümleyi kürsüde sarfetti.

Kadın polis adaylarının vatan aşkında kadın ve erkek ayrımı olmayacağını, vatan aşkının cinsiyeti olmadığını ifade eden Erdem, bu adayların özellikle polis özel harekat olarak polis alımları içerisinde şans bulmak istediğini vurguladı. Buna ek olarak POMEM’de yaş şartının esnetilmesi talebini de kürsüden yineledi.

İlgili Haberleri

2018 Kış Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek
2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi
Hafta Sonu Açık Olan Banka Şubeleri Var mı
23. Dönem POMEM İçin Önlisans KPSS mi Bekleniyor?
Jandarma Asayiş Uzman Erbaş Alımı İlanı Bekleniyor