Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 2017 KPSS Puanlarına Göre Öğretmen Ataması Yapacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen ataması hakkında konuştu. Şubat ayında öğretmen ataması ilanının çıkacağını, 2017 KPSS puanlarına göre atama yapacaklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen alımı hakkında açıklama yaptı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam eden Milli Eğitim Bakanlığının 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Bakan Yılmaz bir sunum yaptı. Sunumun ardından milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan İsmet Yılmaz, 2017 KPSS puanlarının esas alınarak atama yapılacağını kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ilk olarak öğretmen açığıyla ilgili soruyu yanıtladı. Bakanlığın 100 bin öğretmen açığı olduğunu, buna yönelik olarak 20 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade etti. 20 bin öğretmen ataması için Şubat ayında duyurunun yapılacağını, bu atamada 2017 KPSS puanlarının esas alınacağını belirtti.

Bakan’ın açıklamalarına göre 20 bin öğretmen ataması için ilan Şubat ayında yayınlanıyor. Ancak 2017 yılı Ağustos ayında yapılacağı yönünde söz verilen 10 bin atama konusunda hiçbir gelişme bulunmuyor. Milletvekillerinin ve atanamayan öğretmenlerin ısrarlarına ve konuyu gündemde tutma çabalarına rağmen 10 bin atama konusunda bir adım atılmıyor.

İlgili Haberleri

Eylül 2018 Tebliğler Dergisi Yayımlandı
MEB, 51 Kurs Programı Hakkında Değişiklik Yaptı
Selçuk: Sözleşmeli Öğretmenlere Nakil Hakkı Orta Vadede Verilecek
Müdür Yetkili Öğretmenlere de Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödemesi Talep Edildi