Araç Sahiplerine Üzücü Haber Motorin Fiyatlarına Yeniden Zam Geliyor

PÜİS, motorin fiyatlarına zam yapılacağını duyurdu. Peki motorin fiyatlarına ne kadar zam yapılacak? Benzi fiyatlarına da zam bekleniyor mu? Motorine yapılacak zamma ilişkin detaylar haberimizde.

Milyonlarca araç sahibini üzen haber az önce geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), motorin fiyatlarında artış yapılacağını duyurdu. Peki motorin fiyatlarına ne kadar zam yapılacak? Motorin fiyatlarına yapılacak zam ne zamandan itibarn geçerli olacak? Yapılacak zamdan sonra yeni motorin fiyatları ne kadar olacak? Benzin ve otogaz fiyatlarına da zam yapılacak mı?

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİS) az önce gelen açıklama araç sahiplerini üzdü. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklama ile motorin fiyatlarında zam beklenildiğini duyurdu. PÜİS'in yaptığı açıklamaya göre motorin grubunun pompa fiyatlarında 10-12 kuruş zam bekleniyor.

Motorinin litre fiyatına yapılacak zammın rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten kaynaklandığını açıklayan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası zamların 10 Kasım 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağını duyurdu. Motorin fiyatlarında en son 31 Ekim 2017 tarihinde 17 kuruşluk zam yapılmıştı. 10 gün içerisinde yapılan bu ikinci zam araç sahiplerine şok üstüne şok yaşattı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın yaptığı açıklamaya göre benzin ve otogaz fiyatlarında ise bugün için bir değişiklik beklenmiyor. Mymemur olarak konuya ilişkin son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberleri

Yenimahalle’de Düğünlerin En Güzeli Yapıldı
Beşiktaş Şehit Yılmaz, Kabri Başında Anıldı
Bakanlık, Bedelli Askerlerin Eğitimini Paylaştı
Çalkaya Kanunu Resmi Gazete’de Yayımlandı
Şehit Polis Bol İçin Kuran Okuma Yarışması