Öğrenciler, Trafik Kuralına Uymayan Sürücülere Ceza Kesebilecek

Tokat'ta trafik eğitimi alan geçit görevlisi öğrenciler kural ihlali yapan sürücülere tutanak tutarak ceza kesebilme yetkisi verildi.

Tokat'ta trafik eğitimi alan geçit görevlisi öğrenciler kural ihlali yapan sürücülere tutanak tutarak ceza kesebilme yetkisi verildi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından il merkezinde ana arter dışında bulan okullardaki trafik öğrenci geçit görevlisi olan 30 öğrenci ve 10 öğretmene trafik eğitimi semineri verdi. Tokat Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkında düzenlenen programda okul giriş ve çıkışlarında okula giden öğrencilerin yolun karşısına geçmelerini sağlamak amacıyla geçit görevlisi öğrencilere eğitim verildi. Öğrencilere ayrıca kural ihlali yapan sürücüleri tespit edip tutanak tutmaları için kural ihlali tespit tutanağı eğitimi de verildi. Eğitim alan öğrencilere kural ihlali yapan sürücüleri tespit ettikten sonra tutanak tutma yetkisi verildi. Uygulama ile fahri müfettiş gibi öğrenciler yaya geçitlerinde ikazlarına uymayarak kural ihlali yapan sürücüleri tespit ederek trafik ekiplerine tutanakla bildirecek.

Seminerin sonunda ise öğrenci ve öğretmenlere kimlik belgeleri takdim edildi.

İlgili Haberleri

Batman’da Eylem Ve Etkinlikler Yasaklandı
Antalya’daki Rüşvet Operasyonu Şüphelileri Adliyeye Sevk Edildi
100 Metre Yükseklikten Aşağıya Yuvarlanan Üniversite Öğrencisi Afad Ekiplerince Kurtarıldı
Güvenlik Kamerasına Yansıyan Darp Olayıyla İlgili Soruşturma Başlatıldı
Özel Harekat Mühimmat Deposunda Patlama