ÖSYM, KPSS Branş Sıralamalarını Güncelledi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2016 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim branş bazında sıralamaların güncellendiği açıklandı. ÖSYM’nin Mezuniyet Durumu Alanı ile ilgili yaptığı güncelleme için tıklayınız.

2016 Kamu Personel Seçme Sınavına 2016 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımadı açıklandı.

Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 6 Kasım 2017 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıda bağlantıdan erişilebilir. Teknik metin için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

MEB 2018 YLSY Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı
YKS Ek Yerleştirme Başvuruları 20 Eylül 2018 Son
Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Eylül 2018
ÖSYM, Mühendislik Tamamlama Sonuçlarını Açıkladı Eylül 2018