PAEM 2200 Polis Alımı 2.Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden az önce yayımlanan duyuruda 3. Dönem PAEM lisans mezunu 2200 komiser yardımcısı adayı 2.yedek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 3. Dönem PAEM 2.yedek yerleştirme sonuçları açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden az önce yayımlanan duyuruda 3. Dönem PAEM lisans mezunu 2200 komiser yardımcısı adayı 2.yedek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

3. Dönem PAEM 2.yedek planlaması ile erkeklerde 21. yedek adaydan 137. yedek adaya (137. Yedek aday dahil) kadar, bayanlarda ise 2. yedek adaydan 10. yedek adaya (10. Yedek aday dahil) kadar başvuru sırası geldiği açıklandı.

Polis Akademisi 2017 yılı PAEM giriş sınavları sonucunda yedek aday olarak belirlenen ve 2.yedek planlamasında müracaat sırası gelen yedek adayların en geç 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 17.00’e kadar Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesinde hazır bulunmaları gerektiği belirtildi.

3. Dönem PAEM İntibak Eğitimine Katılacak Adaylardan İstenen Belge ve Eşyalar;

Polis memuru adaylarından istenen belge ve eşyalar; 2 adet Lisans Diploması fotokopisi, 2 adet Lise Diploması fotokopisi, 4 adet Biyometrik Fotoğraf, lacivert pantolon, mavi gömlek, lacivert kravat, siyah ayakkabı, siyah mont, eşofman takımı, terlik, temizlik ve traş malzemeleri.

İntibak eğitiminde ve sağlık raporu için gidilecek hastanede lacivert pantolon, mavi gömlek, kravat, siyah ayakkabı giyileceği açıklandı. Günlük kullanımında giyilecek elbiselerin 3 hafta kullanılabilecek şekilde getirilmesi gerektiği vurgulandı. Akıllı ve kameralı telefon kesinlikle getirilmeyecek.

İlgili Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı KİK Kararları Açıklandı
Kamu-Sen'in KPDK'da Gündeme Getirdiği 59 Talep