PTT, Yozgat İlinde 2 İlçe İçin Acentelik Verecek

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş tarafından PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık 2 adet PTT acenteliği verilecek. PTT acentelik başvurusu için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Başvuru şartları için tıklayınız.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT acentelik vermeye devam ediyor. Yozgat ili için 2 adet ilçede acentelik verilmesi için başvurular başladı. En az lise mezunlarının başvurabildiği PTT acenteliklerine dair duyuru metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PTT acentelik başvurusu Yozgat ili Aydıncık ilçesi ve Akdağmağdeni ilçesi için yapılacak. Aydıncık ilçesi Baydiğin acentelik adı ile, Akdağmağdeni ilçesi de Belekçahan acentelik adı ile açılacak. Başvurulara dair detaylar ve şartlar da şu şekildedir:

PTT acentelik kazancı nasıl hesaplanacak?

2016 yılından itibaren,brüt bey'iye miktarı 500 TL'nin altında olan acentelere brüt bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net bin TL'ye tamamlanacak şekilde, brüt beyi'ye miktarı 501 TL ile bin 300 TL arasında olan acentelere brüt bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net bin 300 TL'ye tamamlanacak şekilde yardım yapılacak ve brüt bey'iye miktarı bin 300 TL'nin üzerinde olan acentelere yardım yapılmayacak denildi.

Bununla birlikte brüt bey'iye miktarı bin 300 TL'nin üzerinde olup destek primi ödemesi yapılmayan ancak, elde ettiği bey'iyeden vergi vb. kesintilerin yapılması sonucu bin 300 TL'nin altında net bey'iye elde eden acentelere de bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net bin 300 TL'ye tamamlanacak şekilde yardım yapılacaktır.

Acentelik başvurusunda bulunacak gerçek kişilerde ve TCK göre kurulmuş tüzel kişilerin temsilcilerinde şunlar aranır:

T.C. vatandaşı olmak, Reşit ve mümeyyiz olmak, Bir yargı kararı ile kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, PTT merkez müdürlüğünce PTT A.Ş. Acentelikleri Usul ve Esasların 10'uncu maddesine göre uygunluğu kabul edilen bir işyerini temin etme imkanına sahip bulunmak, şartları aranacaktır.

PTT acentelik başvurusu gerçek kişiler için şu şekildedir:

T.C. Kimlik Numarası beyanı, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya PTT tarafından onaylanmış sureti, Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı, Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı, Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyanı gerekiyor.

PTT acentelik başvurusu tüzel kişiler için şu şekildedir:

Ticaret Sicil Gazetesinin aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişilere ait imza sirküleri aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişiler için adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı eklenmek suretiyle ilanda gösterilen PTT Merkez Müdürlüğü'ne bir dilekçe ile başvurabileceklerdir. Başvuru detayları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Poşet Düzenlemesi Resmi Gazete’de
44 Yıl Önce Bir Öğretmenin Girişimleriyle Kurulmuştu...
Merkez Bankasından Eksi Enflasyon Açıklaması
Dolar Fiyatları Neden Yükselmeye Başladı
Turkcell’in Eğitime Destek Programı Hedef Büyüttü