PTT'nin İptal Olan KPSS ve Mülakatlı Alımlarından Sonra Şef Alımı da İptal Oldu

PTT'nin sözlü sınavla yapılan 2017/2 ve 2017/3 personel alımlarının iptal olmasında sonra şef unvanlı kadrolar için 2014 yılında yapılan görevde yükselme sınavı da iptal edildi.

Bilindiği üzere PTT 2017/2 personel alımı için bin 750 kişi, PTT 2017/3 personel alımı için de 2 bin 500 kişi için mülakat sınavları yapılmıştı. Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı sonrasında ise her iki alım da iptal edilmiş ve PTT'nin de duyurduğu üzere yönetmelik değişikliği sonrası alımların yeniden başlatılacağı belirtilmişti.

Bakan Arslan'ın da bazı açıklamaları olmuş ve alımlarla ilgili güvenlik soruşturmalarını başlatıldığı ve adaylara nasıl kazanmadınız diyelim demişti. Fakat Danıştay'ın kararı kesin ve bununla ilgili yönetmelik değişikliği sonrası alımlar tekrar başlatılacak.

Kazanan adayların tepkileri de vardı. Düzenleme sonrası sadece kazananlar için yeni ilan yayımlanacağını düşünmekteler fakat bunun mümkün olmadığı açıktır. Kazanan kişiler devam edecekse alımların neden yürütmesi durduruldu?

Yürütmeyi durdurmanın alımları iptal etmediği düşünülmemesi gerekiyor. Çünkü yaz saati uygulamasında da Bakan Albayrak'ın açıklaması olmuş ve yaz saatinin devam edeceğini belirtmişti. Oysa geçtiğimiz haftalarda yaz saatinin son kez uygulanmasına dair yönetmelik değişikliği yapıldı ve yaz saatini sürekliliği iptal edildi.

Bu kapsamda Bakan Arslan'ın belirttiği üzere kazananların devam edeceği değil, yönetmelik sonrası alım için ilanın yeniden yapılmamış gibi en baştan başlatılması esastır! Mülakatlardan dolayı iptal edilen 2017 yılındaki iki alım sonrası 99 şef kadrosu için de görevde yükselme sınavı iptal edildi.

PTT'nin bu şekilde görevde yükselme ile ilgili bir yönetmelik hükmünün olmamasından dolayı 99 şef kadrosu için alımlar iptal edildi ve Bölge idare mahkemesi tarafından onaylandı.

İlgili Haberleri

Adalet Bakanlığı 1600 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
ÖSYM’den 2018 DHBT Sınavı Öncesi Adaylara Önemli Hatırlatma
Diyanet, 2019 Yılı 1. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı Başvuruları Başladı
PAEM 3000 Komiser Yardımcısı Alımı Sonucu Başvuru Detayları Belli Oldu
PAEM 3000 Polis Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı