Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı İller Arası Personel Tayinleri Başladı

Sağlık Bakanlığı iller arası tayin başvuruları başladı. Yayınlanan duyuruda Sağlık Bakanlığı personel 2018 yılı iller arası yer değiştirme atama kurası başvurularının başladığı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı tayin kontenjanları için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı Ocak dönemi iller arası tayin başvuruları başladı. Sağlık Bakanlığının internet sitesinden yayınlanan duyuru ile 2018 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Sağlık Bakanlığı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası için başvuruların başladığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı iller arası tayinleri için münhal kadrolar açıklandı.

Sağlık Bakanlığı iller arası tayin kontenjanlarında 9 bin 662 münhal kadro ilan edildi. Diyetisyen, diyetisyen, ebe, hemşire, uzman tabip, tabip, veteriner hekim, biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi gibi birçok unvanda personelin başvuruları alınacak.

Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca İller arası tercih yapabilecek. Ancak halen kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar aynı il ve iller arası müracaatını yapabilecek. Kura son başvuru tarihi itibariyle aday memurluğu devam eden personel bu kuraya müracaat edemeyecek.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı Ocak dönemi iller arası atanma başvuruları 8 Ocak 2018 Pazartesi Saat 18:00’e kadar PBS üzerinden yapılabilecek. 31 Ocak 2018 Çarşamba günü noter huzurunda çekilecek kura ile atamalar gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı iller arası tayin ilan metni için TIKLAYINIZ. Münhal kadrolar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Sağlık Personeli Alımı İçin Atama Duyurusu! KPSS 2018/4 - KPSS 2018/5
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne Uğur Tiftikçi Atandı - Uğur Tiftikçi Kimdir
Sağlık Personellerine Fiili Hizmet Zammı Meclis Gündeminde
Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Programı Başvuruları Alınacak! Yoğun Bakım - Onkoloji 3 Ekim