Sağlık Bakanlığı Tabip ve Eczacı Personel Alımı için Talep Topluyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı için talep topluyor. Buna göre ilk defa ve yeniden atama kurasıyla eczacı ve tabip personel alımı için talepler alınıyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için talep topluyor. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, 2017/3 ilk defa ve yeniden atama kurası ile personel alımı için talep toplanacağını açıklandı. İlgili yönetmelik hükümlerince sağlık personeli alımı için kura yapılacak.

Sağlık Bakanlığınca yayınlanan duyuruya göre 2017/3 ilk defa ve yeniden atama kurası ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı unvanlarında personel alınacak. Kura başvuru tarihleri, ilan metni ve diğer bilgiler daha sonra Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından duyurulacak. Başvurular ise Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınacak.

Duyuruda talep oluşturma sayfasına yer verildi. Bu sayfadan alınacak taleplerin sadece yer tespiti ve boş kadrolar üzerindeki çalışmalarda kullanılacağı, başvuru olarak kabul edilmeyeceği belirtildi. Talep bildirimi zorunlu olmayacak ve talep bildirmeyen adaylar da kura başvurusu yapabilecek. Talepler 30 Ekim 2017 tarihine kadar alınacak. Talep oluşturma sayfası için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Boş Kalan Kadrolar
Sağlık Bakanlığı TÜRKÖK Geçici Görevle Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı Kpss-2018/4 İle Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı Sağlık Uzman Yardımcıları Sözlü Sınav Duyurusu