Sağlık Bakanlığı Tabip ve Eczacı Personel Alımı için Talep Topluyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı için talep topluyor. Buna göre ilk defa ve yeniden atama kurasıyla eczacı ve tabip personel alımı için talepler alınıyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için talep topluyor. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, 2017/3 ilk defa ve yeniden atama kurası ile personel alımı için talep toplanacağını açıklandı. İlgili yönetmelik hükümlerince sağlık personeli alımı için kura yapılacak.

Sağlık Bakanlığınca yayınlanan duyuruya göre 2017/3 ilk defa ve yeniden atama kurası ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı unvanlarında personel alınacak. Kura başvuru tarihleri, ilan metni ve diğer bilgiler daha sonra Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından duyurulacak. Başvurular ise Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınacak.

Duyuruda talep oluşturma sayfasına yer verildi. Bu sayfadan alınacak taleplerin sadece yer tespiti ve boş kadrolar üzerindeki çalışmalarda kullanılacağı, başvuru olarak kabul edilmeyeceği belirtildi. Talep bildirimi zorunlu olmayacak ve talep bildirmeyen adaylar da kura başvurusu yapabilecek. Talepler 30 Ekim 2017 tarihine kadar alınacak. Talep oluşturma sayfası için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Hekim ve Hemşire İhtiyacı 2024 Yılında Tamamlanacak
Sağlık Bakanlığı 78.Dönem DHY Kurası İle Doktor Alıyor
Hasta Bakım Teknisyeni Alımı Sağlık Bakanı Demircan’a Soruldu
Maliye Bakanı Ağbal Sağlık Personeli Alımı Sorusunu Cevapladı
Sağlık Bakanı Demircan’dan 2018 Yılı Personel Alımı Açıklaması