Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 8 Ekim 2017 tarihli Sağlık Bakanlığı personeli unvan değişikliği sınav sonuçlarını açıkladı. Unvan değişikliği sınav sonuçları ve sınava itiraz başvurusu detayları için tıklayınız.

8 Ekim 2017 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları 1 ay sonra açıklandı. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Samsun, Van illerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınav sonuçlarına da itirazlar aşağıdaki şekilde yapılabilecektir.

Sınav itirazları başladı!

Adaylar; sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının MEB internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç beş iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç beş iş günü içerisinde gerekçelerini belirtmek suretiyle SBYHGM’ye yazılı olarak yapacaklardır. Salı gününe kadar itiraz yapılabilecektir.

SBYHGM adaylar tarafından yapılan itirazları, itiraz başvuru süresinin bitiminde ÖDSGM’ ye toplu olarak gönderecektir. ÖDSGM bu itirazları onbeş iş günü içerisinde inceleyip sonuçlandırarak SBYHGM’ye bildirecektir. ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi geçerli olacaktır.

İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Sağlık Bakanlığı tarafından bildirilecektir. Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, dekontu veya ATM işlem fişi olmayan dilekçeler ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Sağlık Bakanlığından İcap Nöbeti Açıklaması
Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ve 2018/5 İle Göreve Başlayacak Personel Hakkında Duyuru
Aile Hekimliği 2018/3 İller Arası Yerleştirme Tayin Kurası Başladı
Sağlık Bakanlığı 84. Dönem DHY Eş ve Mazeret Kurası Başvuruları Başladı