Sağlık Personeli Alımı Sağlık Bakanı’na Soruldu

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sağlık personeli alımı olup olmayacağı soruldu. TBMM’ye verilen soru önergesinde atama bekleyen sağlık personeli için alım konusu, personel atamalarındaki usüller hakkında sorular yer aldı.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sağlık personeli alımı soruldu. TBMM’ye sunulan soru önergesinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle bazı sorular yer aldı. İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekci tarafından verilen soru önergesinde sağlık personeli alımı olup olmayacağı, atama bekleyen sağlıkçılar gibi konulara değinildi.

Sağlık personeli alımı olacak mı?

İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci tarafından sunulan soru önergesinde 450 bin sağlıkçının atama beklediği vurgulandı. Sağlık Bakanlığının planları arasında atama bekleyen personelin atanması olup olmadığı, sağlık personeli alımı olup olmayacağı soruldu.

Personel alımında sertifika yeterli mi?

Sertifika programları ile atamalar da soru önergesinde kendine yer buldu. Bu programların sağlık sektöründe çalışmak için yeterli olup olmadığı, o halde neden lise, önlisans ve lisans sağlık programları olduğu sorusu eleştirel bir dille yöneltildi. Ayrıca birçok sağlıkçı açıkta kalmasına rağmen neden hala sağlık eğitimi veren kurumların çoğaldığı da Bakan Demircan’a soruldu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bu soru önergesini yazılı olarak yanıtlayacak. TBMM’ye sunulacak yazılı yanıt metni yayınlandığında, siz takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

İlgili Haberleri

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Eş ve Sağlık Mazereti Başvuru Sonuçları Açıklandı
Sağlık Bakanlığı Lise Mezunu Memur Alımı Bakan Demircan’a Soruldu
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu 19 Şubat 2018
Sağlık Bakanlığı Yan Dal Sınavı Duyurusu Yaptı