Sağlıkta Yıpranma Payı Yakın Zamanda Gelecek

Sağlık-Sen tarafından yıpranma payı hakkında açıklama yapıldı. Gene Başkan Metin Memiş yıpranma payının yakın zamanda geleceğini, 550 bin sağlık çalışanının faydalanacağını ifade etti.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen tarafından, yıpranma payı konusunda önemli bir açıklama yapıldı. Sendikanın Sivas İl Divan Toplantısı’na katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yıpranma payının yakın zaman içinde geleceğini ve tüm sağlık personeli kapsayacağını ifade etti.

“Yıpranma payı yakın zamanda gelecek.”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, AK Parti’den bir yetkilinin kendilerine konu hakkında bilgi verdiğini ifade etti. Buna göre yakın zaman içerisinde sağlık personeli yıpranma payı müjdesinin verileceğini belirtti. Bunun kolay bir süreç olmadığını, bir sistem değişikliği gerektirdiğini ve bu yüzden SGK’nın direnç gösterdiğini dile getirdi.

“Tüm Sağlık Personelini  kapsayacak.”

Yıpranma payının bazı detaylarını da paylaşan Memiş, 550 bin sağlık çalışanının tümünün bundan yararlanabileceğini açıkladı. Düzenlemenin içi boş bir düzenleme olmayacağını, emeğin karşılığının alınacağı bir yıpranma payı getirileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı da açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da yıpranma payı hakkında konuşmuştu. Ciddi bir şekilde üzerinde çalışıldığını ancak konu netleşmeden bir şey söylemeyeceğini ifade etmişti

İlgili Haberleri

Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Eğitimi 3 Üniversitede Başladı
Sağlık Bakanlığı 27 Bin Sağlık Personeli Alımı İçin Atama Duyurusu! KPSS 2018/4 - KPSS 2018/5
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne Uğur Tiftikçi Atandı - Uğur Tiftikçi Kimdir
Sağlık Personellerine Fiili Hizmet Zammı Meclis Gündeminde