Sağlıkta Yıpranma Payı Yakın Zamanda Gelecek

Sağlık-Sen tarafından yıpranma payı hakkında açıklama yapıldı. Gene Başkan Metin Memiş yıpranma payının yakın zamanda geleceğini, 550 bin sağlık çalışanının faydalanacağını ifade etti.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen tarafından, yıpranma payı konusunda önemli bir açıklama yapıldı. Sendikanın Sivas İl Divan Toplantısı’na katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yıpranma payının yakın zaman içinde geleceğini ve tüm sağlık personeli kapsayacağını ifade etti.

“Yıpranma payı yakın zamanda gelecek.”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, AK Parti’den bir yetkilinin kendilerine konu hakkında bilgi verdiğini ifade etti. Buna göre yakın zaman içerisinde sağlık personeli yıpranma payı müjdesinin verileceğini belirtti. Bunun kolay bir süreç olmadığını, bir sistem değişikliği gerektirdiğini ve bu yüzden SGK’nın direnç gösterdiğini dile getirdi.

“Tüm Sağlık Personelini  kapsayacak.”

Yıpranma payının bazı detaylarını da paylaşan Memiş, 550 bin sağlık çalışanının tümünün bundan yararlanabileceğini açıkladı. Düzenlemenin içi boş bir düzenleme olmayacağını, emeğin karşılığının alınacağı bir yıpranma payı getirileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı da açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da yıpranma payı hakkında konuşmuştu. Ciddi bir şekilde üzerinde çalışıldığını ancak konu netleşmeden bir şey söylemeyeceğini ifade etmişti

İlgili Haberleri

Hasta Bakım Teknisyeni Alımı Sağlık Bakanı Demircan’a Soruldu
Maliye Bakanı Ağbal Sağlık Personeli Alımı Sorusunu Cevapladı
Sağlık Bakanı Demircan’dan 2018 Yılı Personel Alımı Açıklaması
Maliye Bakanı Ağbal’dan Sağlık Personeli Alımı Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Sonuçları Açıklandı