Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaş alımı yapacak. Sahil güvenlik uzman erbaş alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ve detaylar haberimizde yer alıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığının 2018 yılı uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu yayınlandı. Adaylar başvurularını 13 – 26 Şubat 2018 tarihleri arasında yapabilecekler. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı uzman erbaş alımı aşçı, kurbağa adam, serdümen ve şoför branşlarında yapılacak.

Uzman erbaş alımlarına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca, alım yapılacak branşlara göre mezuniyet bölümleri başvuru kılavuzunda belirtiliyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olan yani 1 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecekler. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olması, en az 164 cm. boyunda olmak şartı bulunuyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak gerekiyor.

Adaylar başvurularını sadece Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesi üzerinden yapabilecekler. Başvurular 13 Şubat 2018 günü saat 15.00’de başlayıp, 26 Şubat 2018 günü saat 14.00’de sona erecek. Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi 2 Mart 2018 tarihinden sonra ilan edilecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

RTÜK ve İletişim Başkanlığına 89 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor
İMMİB 22 Memur Personel Alımı Yapacak
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Memur Alıyor 2019
MSB Harita Genel Müdürlüğü 102 Memur Alımı 2019
MSÜ En Az Lise Mezunu Açıktan Memur Alımı Yapacak