Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet soy ağacı sorgulama sayfası ne zama

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet alt/üst soy ağacı sorgulamasının ne zaman yeniden açılacağına dair de bilgilendirme yapıldı.

8 Şubat 2018 tarihinde hizmete sunulan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle turkiye.gov.tr adresinin kilitlenmesine neden olmuştu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle alt/üst soy ağacı sorgulama uygulaması sistemden kaldırıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, en fazla yoğunluğun gece 02:00-04:00 saatlerinde yaşandığı belirtilerek, 00 bin adet sorgulamanın başarılı olarak sonuçlandırıldığı ve belge oluşturulduğu bildirildi.

Gece 04:00’den itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun e-Devlet üzerinden paylaşımının geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

 E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacağı vurgulandı.

İlgili Haberleri

Tesk Genel Başkanı Palandöken: “Her Çocuk Başarılı Ve Özeldir”
“Kaptan Pilot Olarak Görev Yapan Akademimizi Gururla Temsil Eden Mezunlarımız Var”
24 İlde 17 Ocak 2019 Perşembe Kar Tatili Var – Hangi İllerimizde Okullar Tatil