Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet soy ağacı sorgulama sayfası ne zama

e-Devlet sistemi üzerinden açılan ve aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlendiği için kaldırılan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. e-Devlet alt/üst soy ağacı sorgulamasının ne zaman yeniden açılacağına dair de bilgilendirme yapıldı.

8 Şubat 2018 tarihinde hizmete sunulan alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle turkiye.gov.tr adresinin kilitlenmesine neden olmuştu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle alt/üst soy ağacı sorgulama uygulaması sistemden kaldırıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, en fazla yoğunluğun gece 02:00-04:00 saatlerinde yaşandığı belirtilerek, 00 bin adet sorgulamanın başarılı olarak sonuçlandırıldığı ve belge oluşturulduğu bildirildi.

Gece 04:00’den itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun e-Devlet üzerinden paylaşımının geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

 E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacağı vurgulandı.

İlgili Haberleri

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Asayiş Branşlı Atama Sonuçları Açıklandı
Adalet Bakanlığı 2019 Yılı Bilirkişi Başvuru Duyurusu! Elazığ Adliyesi
Emeklilikte Yaşa Takılanların Ekonomiye Külfet Getireceği Kabul Edilmiyor
Tarım Bakanlığına 10 Bin 551 Personel Alımı Ne Zaman Başlatılacak