TBMM 192 Memur Alımı Mülakat Tarihlerini Açıklamak İçin Ne Bekliyor

TBMM 192 memur alımı başvuru sonuçları 16 Kasım 2017 yılında açıklandı. TBMM 2017 yılı memur alımları kapsamında güvenlik soruşturması formlarını da gönderen adaylar mülakat için tarihlerin açıklanmasını bekliyor. TBMM 192 memur alımı mülakat tarihleri ne

2017 Yılı TBMM 192 kamu personeli alımı kapsamında sözlü veya uygulama sınavına katılacak 576 memur adayı 16 Kasım 2017 tarihinde açıklanmıştı. Adaylar 24 Kasım tarihine kadar da güvenlik soruşturması için gerekli formları göndermeleri istenmişti.

Fakat aradan 4 aylık süre geçmesine rağmen TBMM 192 memur alımı için mülakata katılacak adaylar bir türlü açıklanamadı. TBMM 192 memur alımı için mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla adaylar rahat bir nefes alacak ve en azından başarılı olup olmadıklarını, mülakata katılıp katılmadıklarını öğrenebileceklerdir.

Mülakat sonucuna göre adaylar önünü rahat görebilecek ve farklı kurumlara başvuru noktasında yapmaları gerekenleri yapabileceklerdir. Aylarca süren sonuç açıklama vb. durumlardan dolayı adaylar sürekli olarak mağduriyet yaşamaktadır.

Kurumlar bu noktada daha hızlı adım atarak bu ve buna benzer birçok alımda olduğu gibi mülakat sonuçlarını, mülakat tarihlerini veya başvuru sonuçlarını ivedilikle açıklaması gerekmektedir. 2018 yılı da 2017 yılı gibi kamuya personel alımlarında cimri bir dönem olduğundan adaylar en ufak fırsatı değerlendirmek ve şanslarını denemek istemektedir. Bu sebeple her geçen zamanın büyük önemi olduğundan TBMM memur alımı mülakat tarihlerinin de bir an önce açıklanmasını talep ediyoruz.

İlgili Haberleri

Okullar Ne Zaman Kapanacak – 15 Tatil Ne Zaman Başlıyor
2018 Yılı Mevlid Kandili Ne zaman Olacak
Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir
2018 Kış Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek
2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi