Wushu Şampiyonasında Yunusemre Belediyespor Fırtınası

Yunusemre Belediyespor Wushu Takımı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç anısına Antalya'da düzenlenen şampiyonada...

Yunusemre Belediyespor Wushu Takımı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç anısına Antalya'da düzenlenen şampiyonada elde ettiği derecelerle göz doldurdu.

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç anısına Antalya'da Wushu minik-yıldızlar, gençler ve büyükler olarak üç etap halinde gerçekleştirilen şampiyonada Yunusemre fırtınası esti. Yunusemre Belediyespor Wushu sporcuları elde ettiği başarılar ile şampiyonada 5 sporcuyla toplam 12 madalya kazandı. 4 Şubat'ta başlayıp 14 Şubat Çarşamba gününe kadar devam edecek şampiyonada Muhammed Ali Çetinkaya, Sumeyye Akbaş, M. Talha Çetinkaya, Şevval Battal ve Afra Betül Çetinkaya'dan oluşan Tao'lu takım Türkiye üçüncülüğü kazandı. Yunusemre Belediyespor Wushu Takımı sporcularından Muhammet Ali Çetinkaya Gun Shu Türkiye 1.'si Dao Shu Türkiye 3.'sü Muhammet Talha Çetinkaya Nan Quan Türkiye 3.'sü Jianshu Türkiye 2.si (Şevval Battal Gunshu Türkiye 3.'sü), Afra Betül Çetinkaya Tai Chi Quan, Tai Chi jian Türkiye 3.'sü oldu. Başarılı sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Wushu Antrenörü Yusuf Çetinkaya, "Sporcularımız yoğun bir tempo ile inançla çalıştılar. Başarıya yaklaştılar. Aynı kalitede çalışmalarını sürdürerek her biri birer şampiyon olup, ay yıldızlı bayrağımızı dışarıda da dalgalandıracaklar. Bizlere her zaman destek olan Dr. Mehmet Çerçi başkanımıza, Spor Müdürümüz Cengiz Şişmanlar'a ve bizlerle her zaman yakından ilgilenen Kulüp Başkanımız Arif Alkan'a teşekkürlerimizi borç biliyoruz" dedi.

İhlas Haber Ajansı İHA

İlgili Haberleri

Mardin’de 11 Bin 430 Çocuk Pistte Mutlu Oldu
Federasyona Kızan Kayak Hocaları 40 Bin Liralık Kayak Takımı Yaktı
Beşiktaş Bayern Münih Maçı Hangi Gün Oynanacak – Şampiyonlar Ligi Fikstürü
Beşiktaş Bayern Münih Maçı Ne Zaman Hangi Kanalda
Bulancak’ta ’Spor Kardeşliği’ 500. Maçını Yaptı