YTB 2 Kamu Personeli Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 2 kamu personeli uzman yardımcısı alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Personel alımı başvuru şartları ve tarihleri için tıklayınız.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 5978 sayılı Teşkilat Kanunu 23'üncü maddesi ve 16 Aralık 2017 tarihli ve 30272 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği” hükümleri uyarınca yapılacak yarışma sınavıyla 2 adet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alınacağını duyurdu.

Yapılacak yarışma sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, istihdam edilecek azami YTB uzman yardımcısı sayısı 2’dir. Yarışma sınavı eleme sınavı, yazılı sınav ve sözlü sınav aşamalarından oluşmaktadır. Eleme sınavı 24 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Başvurular YTB internet adresi üzerinden 15 Ocak-2 Şubat 2018 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin Tablo 1’de belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi; Bu bölümde belirtilen fakültelerin herhangi bir bölümünden mezun olmak gerekiyor. (Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, Finans vb.)

Diğer Fakülteler; Diğer fakültelerin aşağıda yer alan bölümlerinin birinden mezun olmak. gerekiyor. Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Tarih, Antropoloji, İstatistik, Halkla İlişkiler, İletişim, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme, Maliye ve İlahiyat.

Almanca, Fransızca, İsveççe, Danca, Felemenkçe, İtalyanca ve Arapça dil seviyesini gösterir aşağıdaki belgelerden birine sahip olmak; İlgili dillerde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) en az (B) düzeyinde puan almak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak gerekmektedir.

İlgili dilin resmi dil olarak kabul edildiği bir ülkede eğitim dili Almanca, Fransızca, İsveççe, Danca, Felemenkçe, İtalyanca ve Arapça olmak kaydıyla en az üç yıllık ortaöğretim, lisans veya doktora diploması almış olmak veya İlgili dilin resmi dil olarak kabul edildiği ülke resmi makamları tarafından düzenlenen dil sınavında yüzde seksen oranında başarılı olmak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

RTÜK ve İletişim Başkanlığına 89 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor
İMMİB 22 Memur Personel Alımı Yapacak
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Memur Alıyor 2019
MSB Harita Genel Müdürlüğü 102 Memur Alımı 2019
MSÜ En Az Lise Mezunu Açıktan Memur Alımı Yapacak