1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sözleşmeli Aile Hekimi İller Arası Yerleştirme Başvurusu

Sözleşmeli Aile Hekimi İller Arası Yerleştirme Başvurusu

Münhal Kadrolar İçin iller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi Yapılacak

A+A-

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından 2015 Aile Hekimliği Uyğulması kapsamında iller arası sözleşmeli aile hekimleri yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri sadece münhal yerler için geçerli olup sadece sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri başvuruda bulanabileceklerdir.

Münhal kadro ; illerdeki boş aile hekimliği kadrolarına üst üste iki yerleştirme işlemi neticesinde doldurulamayan yerlere münhal birim olarak kabul edilmektedir.

Başvuru için gereken bazı şartlar;

İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine sadece sözleşmeli olarak görev yapanlar başvuruda bulunabilecek.

En son görev yaptığı pozisyonda fiilen 1 yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri bu yerleştirme işlemine başvuramayacaktır.

Devlet Hizmet Yükümlüsü ve 4924 sayılı kanun kapsamında görev yapan hekimler başvuru yapamayacaktır.

Başvuru yapmak isteyen sözleşmeli aile hekimleri bakanlığın Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılan ve ilan edilen münhal yerlerden en fazla 5 tercihte bulunabilecekleridir.(6 Nisan 2015 tarihinden itibaren açılacaktır.)

İnternet üzerinden yapılan başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra başvuru yapan kişinin imzası ve tercih formunun çıktısını notere veya çalıştıkları kuruma onaylatmaları gerekmektedir.

Onaylatılan tercih formu 15-04-2015 tarihi saat 18:00’e kadar Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Genel evrak Şubesine teslim etmeleri gerekiyor (elden,kargo yada APS)

Yerleştirme işlemleri sonuçları 30 Nisan 2015 tarihinde ilan edilecektir.

BAŞVURU DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler