1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sözleşmeli er ve erbaş alımı

Sözleşmeli er ve erbaş alımı

Kara kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er ve Erbaş alımı

A+A-

Sözleşmeli er ve erbaşlar 6191 sayılı sözleşmeli er ve erbaş kanununa göre istihdam edilecektir.Sözleşmeli er adayları dört yıldan fazla olmamak kaydıyla enaz üç yıl sözleşme imzalayacak ve askeri eğitime tabi tutulacaktırlar.

Evrakları kabul edilen adaylar fiziki yeterlilik testine ve mülakata tabi tutulacaklardır. Sınav yeri K.K.Per.Tem.Mrk.K.lığında (Cebeci/ANKARA) sınav tarihi ileri günlerde KKK genel sitesinde duyurulacaktır.

Başvuru yapacak adayların T.C vatandaşı ve erkek olmaları lise veya dengi yurt dışı okullardan mezun olması 1 ocak 1990 tarihi ve sonrası doğumlu olmak.Yapılacak fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavlarını geçmek . Sınavı kazanan adaylar görev yaptıkları kışla larda kalacaklar ve üç öğün yemekleri devlet tarafından karşılanacak. En az iki yılını tamamlayan er ve erbaşlar görev yeri uygunsa  ve başarı durumları göz önüne alınarak sözleşmeli onbaşılığa gene iki yıl sözleşmeli onbaşı olarak görev yapan kişide başarı durumuna göre sözleşmeli çavuşluğa terfi edebilecektirler.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI tarafından  Sınav ile ilgili başvuru kitapçığı yayınlanmıştır. Aşağıdaki linkten bu kitapçığı okuyabilirsiniz.

Başvuru Kitapçığı için TIKLAYINIZ.

Başvuru İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler