1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Şubat 15Bin Öğretmen Ataması Minimum Puanların Değerlendirilmesi
Şubat 15Bin Öğretmen Ataması Minimum Puanların Değerlendirilmesi

Şubat 15Bin Öğretmen Ataması Minimum Puanların Değerlendirilmesi

Şubat 2015 Öğretmen Atamasında Oluşan Minimum Puanları Değerlendirmesi

A+A-

Şubat 2015 Öğretmen atamasında oluşan minimum puanları değerlendirecek olursak atamada en düşük ihtimale sahip olan Sanat Tarihi branşından bahsetmiştik. Atama sonrası da ortaya çıkan sonuç en yüksek puanın yine Sanat Tarihi olduğunu gösterdi. Puanı en fazla 84,91912’e kadar düştü. Çünkü atanan sayısı 1, başvuran sayısı 59 olarak gerçekleşti.

En düşük puanla atanan branşlardan Sağlık Bilgisi 50,19529 puanda kaldı. Bu puanı alan öğretmen adayı hem kendi alanında tek atanan hem de branşında puanıyla 1.nci oldu.

Diğer genel branşlara baktığımızda Beden Eğitimi, Din Kült. ve Ahl.Bil., İngilizce, İlköğretim Matematik Öğr. Branşları 70puanın altında kaldı. Müzik ve Rehberlik Branşları ise 52 puanla en düşük seviyelerde atanan öğretmenlikler arasında kaldı.

Almanca, Sınıf Öğretmenliği, Fizik, Coğrafya, Fransızca, Matematik, Okul Öncesi Öğrt., Türkçe Branşları yetmişli puanların üstünde kalarak atanma ihtimali puan bazında daha zor branşlar arasına girdiler.

Puan bazında veya en az atama sayısına sahip ve atanma ihtimali en zor branşlar arasında ise Felsefe, Tarih, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik, Gazetecilik, Gemi Yapımı/Gemi Ressamlığı, Giyim Üretim Teknolojisi, Makine Tek./Makine Ressamlığı, Ray.Sis.Tek./Ray.Sis.Elektrik-Elektronik, Tasarım Teknolojileri, Tekstil Tek./Tekstil Terbiye, Uçak Bakımı/Uçak Elektroniği, Yaşayan Diller ve Lehçeler( Kürtçe - Kurmançi),Yenilenebilir Enerji Teknolojileri oldu.

ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2015 Şubat Öğretmen Ataması Sonucu Oluşan Alan ve Kurum Bazlı Minimum Puanlar

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler