1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Tapu Kadastro Parsel ve Pafta Bilgileri
Tapu Kadastro Parsel ve Pafta Bilgileri

Tapu Kadastro Parsel ve Pafta Bilgileri

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce vatandaşlara sunulmuş olan tapu, parsel, pafta gibi sorgulamalar özellikle arsa sahiplerinin ve müteahhitlerin yapmış oldukları online sorgulama hizmetleri arasında bulunmaktadır.

A+A-

 

 

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce vatandaşlara sunulmuş olan tapu, parsel, pafta gibi sorgulamalar özellikle arsa sahiplerinin ve müteahhitlerin yapmış oldukları online sorgulama hizmetleri arasında bulunmaktadır. TKGM parsel sorgulama işleminde hem ilçe belediyeler hem de büyükşehir belediyeleri tarafından belirlenmiş ve önceden çizilmiş tüm tapu bilgileri kısa süre içerisinde öğrenilebilmektedir. Tapu parsel sorgulama işleminde öncelikle Belediyeden alınan izinli bir belge ile arsanın bulunduğu mekanda imar izninin ne olduğuna yönelik bilgileri öğrenmek gerekir.

Belediyelerin kendi parsel ve tapu tasarrufları bulunmaktadır. İmara açılacak olan bölge önceden tespit edilir yatırımlar da bulunan neticesinde gerçekleştirilir. Parsel sorgulama işlemi genel bir kavram olarak ele alınır. Pafta parsel sorgulama işlemlerinde ise pafta yani parselin küçük birimleri hakkında da detaylı bilgiler öğrenilebilir. Ülkemizde bulunan ve aktif olarak faaliyet gösteren tüm belediyeler parsel ve tapu işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve vatandaşların hizmetlerine sunulması için öncelikle çevre düzenlemesi ve alt yapı hizmetlerini çok iyi bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Sonraki aşamada kayıt altında tutulan tüm bilgiler hem parsel hem de pafta sorgulama sekmesi üzerinden kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Eğer sizlerde herhangi bir bölgede alacağınız arsalar hakkında detaylı bilgiler elde etmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey tapu sorgulama yaparak detaylı bilgiler öğrenmenizdir. Aksi halde alt yapısı olmayan veya gelecek planlamasında bu tür bir tasarrufu bulunmayan yer almış olacaksınız.

Kaynak: Sorgulama

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler