1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. Trafik Cezalarında Büyük Yenilik

Trafik Cezalarında Büyük Yenilik

Trafik Cezaları, Vergi Borçları ve “HGS, OGS” Geçiş İhlalleri de Dahil Olmak Üzere Vatandaşlara Daha Hızlı Bildirilecek

A+A-

Bakanlar Kurulu tarafından görüşülen “Bürokrasi ve Kırtasiyeciliğin Azaltılması Planı”nda yer alan; trafik cezaları, vergi borçları ve otoyollarda yapılan geçiş ihlalleri vatandaşlara Kısa mesaj (SMS) ve Elektronik posta (e-mail) ile ücretsiz olarak bildirilmesi sağlanacak. Aylar sonra gelen ve vatandaşların haberi olmadığı için cezaları öderken faiz veya başka ücretlendirmelerle indirim hakkı kaybının önüne geçilmesi planlanıyor.

Özellikle trafik cezalarının geç gelmesinden ve sıkıntı yaşanmasına yol açan bildirimler ayrıca bir çok alanda farklı hizmetleri de beraberinde getirecek. E-devlet üzerinden bir çok belge alınabilecek:
- mezuniyet durum bilgileri,

- vukuatlı nüfus kayıt örneği,

- ikametgâh belgesi barkodlu olarak verilecek,

- Bakaya bilgileri SMS ve E-Mail ile yollanacak,

- Gelir beyannamesi,

- Kira beyannamesi Maliye Bakanlığı tarafından vatandaşlar adına oluşturulacak.

Bu işlemlerin Milyarlarca liralık kırtasiye giderlerinin % 30 oranında düşürülmesine katkısı olacak.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler