1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TSK Siber Savunma Merkezi Kuruyor

TSK Siber Savunma Merkezi Kuruyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Siber Savunma Merkezi kurulacak. Peki Siber Saldırı Nedir?

A+A-

Teknolojinin her geçen gün hayatımıza biraz daha yerleşmesi kolaylıkların yanında birazda tehlikeler getiriyor. İşte Tam da bu yüzden son zamanlarda iyice artan siber saldırılar için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından "Siber Savunma Merkezi" kurulacak. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz konu ile alakalı olarak TSK Siber Savunma Merkezi Projesi teklifine çağrı dosyasının hazırlık aşamasında olduğunu belirtti.

 Peki; Siber Saldırı Nedir?

Siber Saldırı Nabı Diğer Siber Zorbalık, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak bir birey ya da gruba yapılan teknik ya da ilişkisel tarzda zarar verme davranışlarıdır. İki çeşit siber zorbalık bulunmaktadır: Birincisi daha çok teknik yönünü içeren elektronik zorbalık (electronic bullying), diğeri ise psikolojik yönünü içeren elektronik iletişim (e-iletişim) zorbalığıdır (e-communication bullying).

Elektronik zorbalık kişilerin şifrelerini ele geçirmek, web sitelerini heklemek, spam içeren mailler göndermek ya da bulaşıcı mailler göndermek gibi teknik olayları içerir. Elektronik zorbalık, bireysel yapılabileceği gibi birçok kişi tarafından organize bir şekilde aynı anda da yapılabilir. DDoS denilen bu tür saldırıların hedefi sistemi kullanılamaz hale getirmektir. Bu tür saldırılar kişilerin sahip olduğu web sitelerine yapılabildiği gibi büyük kurum ya da devletlere ait yazılım ya da sitelere de yapılmaktadır. Bu saldırılar donanım ve yazılımlara direk olarak etkide bulunurken, dolaylı olarak kişilerin duygularına da etki etmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler