1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TUİK Aralık 2014 Enflayon Verileri Açıklandı

TUİK Aralık 2014 Enflayon Verileri Açıklandı

Memur Maaşları Erimeye Devam Ediyor TUİK Aralık 2014 Enflayon Verileri Açıklandı Enflasyon Artmaya Memur Maaş Zammının Reel Getirisi Eksilmeye Devam Ediyor

A+A-

Memur Maaşları Erimeye Devam Ediyor TUİK Aralık 2014 Enflayon Verileri Açıklandı Enflasyon Artmaya Memur Maaş Zammının Reel Getirisi Eksilmeye Devam Ediyor.

Toplu Sözleşme görüşmelerinde 2014 yılı için memurlara net 123 Türk Lirası taban aylığa zam, Öğretmenlerin hazırlık ödeneğine 100 Türk Lirası, Maaşlarına Ocak 2014 75 Tükr Lirası Temmuz 2014 75 Türk Lirası zam konusunda hükümet ve yetkili sendika anlaşmaya varmış ve sözleşmeye enflasyon farkı konusunda madde konulmamıştı.

2015 yılı zammı olarak % 3+ %3 fark olması durumunda enflasyon oranında arttırılması konusunda anlaşmaya varılmıştı.

Gelişen olaylar sonucunda Hakim ve Savcılara daha sonrada Akademik personellere yüksek oranlarda zam yapılmıştı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek her açıklamasında memurun ne durumda olduğunu hiçte hesaba katmadan, memurun geçinme telaşından ne kadar hesap yaparak hesap uzmanı olduğunu varsaymadan, sürekli olarak Ortalama Zam söylemlerinde bulundu.

2014 yılı ortalama zam söylemleri ve emekli ikramiye artışı bahisleriyle memur maaşının reel gelirde eksiye düşen yıl olarak tarihin sayfalarına eklendi.

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK verilerine göre aylık TÜFE %0,18 artarak bir önceki yılın aynı ayına göre % 9.15 artarak, Adaletsiz bir şekilde verildiği iddia edilen ortalama zam oranının ve Emekli ikramiyesindeki artış oranının altında kaldığının göstergesi oldu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler