1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. YÖK, Sağlıkta Lisans Tamamlama Tarihi ve Bölümlerini Yayınlamak İçin Ne Bekliyor

YÖK, Sağlıkta Lisans Tamamlama Tarihi ve Bölümlerini Yayınlamak İçin Ne Bekliyor

Sağlık personeline müjde olarak yayınladığımız lisans tamamlama ile ilgili tarihi ve bölümleri YÖK ne zaman yayınlayacak.

A+A-

YÖK Sağlıkta Lisans Tamamlama (SLT) Tercihleri Resimli Anlatım

TÜSEB kanunu ile tüm sağlık personeline verilen lisans tamamlama da yaklaşık 150 bin sağlık çalışanı lisans tamamlama eğitimlerinin ne zaman başlayacağını merakla beklemektedir.

Yüksek Öğretim Kurulu YÖK tarafından yapılacak çalışma ile sağlıkta lisans tamamlama tarihi,ücreti,bölümleri ve hangi üniversitelerde verileceği hakkında bilgi ne zaman verilecek.

YÖK,aylardır lisans tamamlama ile ilgili çalışmalar yapıyoruz dediği bu mevzuda sağlık personelinin artık sabrı kalmadı.YÖK'ün en kısa sürede yayınlamasını beklediği ilan,duyuru vb bilgi ile sağlık personelleri böylesine önemli bir müjdeyi beklemekteler.

Türkiye'nin önde gelen sağlık sendikalarından Türk Sağlık-sen'in genel başkanı YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu'uyla yaptığı lisans tamamlama hakkında görüşmesinde  tarihi,ücreti,bölümleri ve hangi üniversitelerde verileceği hakkında hiç mi soru yöneltmedi.Eğer yönelttiyse cevap mı alamadı merak ediyoruz.YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu açıklamasında her zamanki gibi bu konuda çalışmaların sürdüğünü,sorunsuz ve sıkıntısız bir lisans tamamlamayı hayata geçireceklerini ifade ediyor.

Bizde MyMemur.Com olarak YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu'na sağlık personelinin merakla beklediği şu soruları yöneltmek istiyoruz.

Lisans tamamlama eğitimleri ne zaman başlayacak?

Eğitim uzaktan eğitimle mi olacak?

Lisans tamamlama eğitimleri ücreti ne kadar olacak?

Hangi branş hangi programla lisans tamamlayacak?

Yukarıda ki sorularımıza yaklaşık bir cevap verilebileceği kanatindeyiz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler