1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Yönetmelik Yayımlandı Naklen Müfettiş Alımı Yapacak

Yönetmelik Yayımlandı Naklen Müfettiş Alımı Yapacak

Başkan, başdenetçiler, denetçiler, denetçi yardımcıları ve büronun görev, yetki ve sorumluluklarını, denetlenenlerin yükümlülüklerini, denetçi yardımcılarının mesleğe giriş ve yeterlik sınavlarını, Başkan, başdenetçi,

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığının görevleriyle, Başkan, başdenetçiler, denetçiler, denetçi yardımcıları ve büronun görev, yetki ve sorumluluklarını, denetlenenlerin yükümlülüklerini, denetçi yardımcılarının mesleğe giriş ve yeterlik sınavlarını, Başkan, başdenetçi, denetçi ve denetçi yardımcılarının atanma, çalışma usul ve esaslarını düzenleyen Gençlik Ve Spor Bakanlığı Rehberlik Ve Denetim Başkanlığı Yönetmeliği 16 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Yayımlanan Yönetmelik Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığının görev ve Yetkileri, Rehberlik ve Denetim Başkanı atanırken kimlerin atanabileceği, Başkanın görev ve sorumlulukları, Başkan yardımcısı görev ve sorumlulukları, Denetçilerin sorumlulukları ve yasaklar, Görevden uzaklaştırma,  Rehberlik ve Denetim Başkanlığı bürosu görev ve sorumlulukları, denetçilik ve denetçiliğe giriş sınavı, denetçilik sınav ilanı, denetçi yazılı sınavı sözlü sınavı, baş denetçilik, baş denetçiliğe atanma gibi bir çok konuyu aydınlatıyor.

Eklenen geçici madde ile bir defaya mahsus olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarında mesleğe yarışma ve yeterlik sınavı ile girmiş ve Başdenetçi olarak atanma koşullarını taşıyanlar ile Genel Müdürlük, dengi veya üstü görevleri fiilen yapanlar arasından Başkanlığa atama yapılabileceği belirtildi.

16 Kasım 2014 Tarihli Resmi Gazeteye ve 16 Kasım 2014 Tarihli Resmi gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik Ve Spor Bakanlığı Rehberlik Ve Denetim Başkanlığı Yönetmeliğine erişebilirsiniz.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Rehberlik Ve Denetim Başkanlığı Yönetmeliği

16 Kasım 2014 Tarihli ve 29177 Sayılı Resmi Gazete 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler