1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 10 Bin 250 Çalışan Anneye Kreş Yardımı! Aylık 650 Destek Başvuru Kontenjanları ve Şartları
10 Bin 250 Çalışan Anneye Kreş Yardımı! Aylık 650 Destek Başvuru Kontenjanları ve Şartları

10 Bin 250 Çalışan Anneye Kreş Yardımı! Aylık 650 Destek Başvuru Kontenjanları ve Şartları

Kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi kapsamında 10 bin 250 anneye aylık 100 avro/650 TL destek başvuru şartları nelerdir? Çalışan anneye destek başvuru şartları My Memur haberde.

A+A-

Küçük Çocuğu Olan ve Sigortalı Çalışmak İsteyen Annelere Müjde! Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi başvuruları başladı. Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapsamında belirlenen illerde 10 bin 250 anneye kreş yardımı yapılacak. Aylık 100 avro/ 650 TL destek başvuru şartlarını araştıran anneler için tüm detayları hazırladık. İşte çalışan anneye kreş yardımının ayrıntıları.

ÇALIŞAN ANNEYE KREŞ YARDIMI KONTENJANLARI

Proje; Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde uygulanacaktır. Projeye il bazında belirtilen kontenjanın üzerinde talep olması halinde kesin kayıt hakkı ilk başvuranlara verilecektir. İlk başvuru sırasına göre kesin listeler ve yedek listeler oluşturulacaktır. Kesin listelerde yer açılması durumunda yedek listelerden aktarım yapılacaktır. Bu nedenle, Projeye mümkün olduğu kadar erken başvurunuz.

İstanbul: 3 bin 250,

Ankara: bin 500,

İzmir: bin 500,

Antalya: bin 500,

Bursa: bin 250,

Malatya: 750,

Elazığ: 500,

Toplam: 10 bin 250 anneye destek verilecek.

Mali Destek Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

ş arayan, işe geri dönmek isteyen ya da hali hazırda 4/a sigortalısı olarak bir işverenin yanında çalışan anneler, Projeye başvurabilir.

Projeden Faydalanabilmeniz İçin:

Başvuru tarihi itibarıyla (ön kayıt anında) 0-60 ay aralığında (60’ıncı ay dahil) çocuk sahibi olmanız,

Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birinde ikamet etmeniz,

Projeden mali destek ödemesi almak istediğiniz çocuğunuzla birlikte aynı evde ikamet etmeniz (Çocukla annenin ikametgâhı aynı olmalıdır.),

En geç kesin kayıt tarihi itibarıyla bir işverenin yanında 4/a sigortalısı olarak tam zamanlı çalışıyor olmanız (SGK’ya devri yapılmayan banka sandıklarına tabi olanlar hariç),

Kesin kayıt tarihi itibarıyla son bir yılda SGK’ya bildirilen kazancının aylık ortalaması, brüt asgari ücretin iki katını aşmayan (2019 yılı için 5 bin 116,80 TL),

0-60 ay aralığındaki çocuğunuzu Proje uygulama illerindeki Milli Eğitim Bakanlığı ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine çalışma saatlerinize uygun olarak düzenli göndermeniz gerekmektedir.

- İş arama sürecinde de Projeye başvurabilirsiniz

- Her anne aynı anda sadece bir çocuğu için destek ödemesi alabilir.

- İkili öğretim yapan (sabah, öğle grubu şeklinde) okul öncesi eğitim ve/veya bakım kurumlarına giden çocukların kalan sürede etüde, çocuk kulübüne vb. devam etmeleri şarttır.

Annelere Verilecek Destek Ne Kadar?

Faydalanıcı annelere verilecek mali destek miktarı aylık 100 Avro (€)’dur. Bu mali destek, çocuğunuzu okul öncesi eğitim ve/veya bakım kurumuna (kreş, anaokulu veya gündüz bakımevi vb.) gönderdiğinizde ortaya çıkacak olan masraflarınızın bir kısmını karşılamaya yöneliktir.

Ayrıca Projeye kayıt olduğunuz ilk ay bir defaya mahsus kırtasiye giderleri için 100 Avro (€) ödenecektir. Proje kapsamında en fazla 24 aya kadar mali destek ödemesi alınabilecektir. Çocuğunuz 72 aylık olunca veya ilkokula başladığında mali destek ödemesi kesilecektir.

Çalışan anneye destek tüm detayları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler