10 Bin Ek Atama Sözünün Atama Duyurusu Dönmesi Bekleniyor

10 bin ek öğretmen atama yapılmaması ve dün de İsmet Yılmaz’ın soruya farklı cevap vermesinin ardından adaylar artık tek bir kişinin sorunu çözeceğine inanıyor. #ReisEk10BnSözüVerdi hashtag’i ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorunu çözmesini bekliyor.

35733
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılı öğretmen alımlarında Mayıs mülakatına giren adaylar aylardır gündemde kalmaya devam ediyor. Sayın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Referandum öncesi 10 bin ek atama sözü üzerinden aylar geçmesine rağmen öğretmen adaylarının bekleyişine cevap vermemektedir.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Geçtiğimiz gün Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk oldu. TEOG sonrası gelecek olan sistem hakkında konuşmasının ardından Sayın İsmet Yılmaz’a öğretmen ihtiyaçları ve 10 bin ek atama sorusu yöneltildi.

Geçtiğimiz aylarda bilindiği üzerine ne zaman ek atama soruları yönetilse 2017 yılında başka atama olmayacak diyen Sayın İsmet Yılmaz bu sefer sorulara cevap vermemiştir.  Çünkü çoğu atama müjdesi 24 Kasım öğretmenler gününde adaylara duyurulmuştur. 2017 Mayıs Mülakatına giren adayların 6 ay geçerli olan Mülakat puanları 5 Aralık tarihinde bitiyor.

Referandum öncesi 10 bin ek atama sözü üzerine adaylar çok sevinmişti!

10 Bin adaya verilen müjde başta öğretmen adayları olmakla birlikte ailesini ve akrabalarını sevindirmişti ancak verilen sözlerin yerine getirilmemesi en az 100 bin ailenin Milli Eğitim Bakanlığına olan güveni zedelemektedir. #ReisEk10BnSözüVerdi hashtag’i ile sorunun sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çözülebileceği inanılıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!