10 Soruda KOSGEB Girişimcilik Kursu!

KOSGEB girişimcilik kursu, iş yeri açma veya bir iş planını faaliyete geçirme fikri olan kişilere, bu konuda destek sağlanması ve planladıkları işi geliştirip, büyütmelerine olanak sağlayabilecek.

72993
Daha Fazla Göster

1.KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?

1.KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?
1.KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?

Eğitimleri barındıran bir programdır. Bu programda alınan eğitimlerin bitirilmesi sonucunda, eğitime katılan kişilere, Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi olarak adlandırılan bir sertifika verilmektedir. Kişiler daha sonra bu sertifika ile KOSGEB destek programlarına başvurabilmektediler.

2.Başvuru Şartları Nelerdir?

2.Başvuru Şartları Nelerdir?
2.Başvuru Şartları Nelerdir?

Girişimcilik kursuna başvurabilmek için birtakım temel şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • En az ilkokul mezunu olmak.
  • T.C vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Şartların sağlanması halinde herhangi bir ücret ödemeden kurslara katılmak mümkündür. Belirlenen ve KOSGEB internet sitesinden duyurulan tarihler aralığında yine belirlenen kurumlarda kurs eğitimleri verilmektedir.

3.Ne İşe Yarar?

Kişiler, girişimcilik kursuna katıldığında, kurs sonunda bu eğitimi aldıklarına dair bir sertifika almaktadırlar. Bu sertifika, herhangi bir alanda iş kurma fikri olan kişiler için gereklidir. KOSGEB destek sektörleri içinde yer alan sektörlerin hangisi için olursa olsun, destek başvurusunda bulunulması için mutlaka girişimcilik kursuna katılmak ve sertifika almak gerekmektedir.

4.Sınav Yapılıyor mu?

Girişimcilik kursu için eğitime devamlılık önemsenmektedir. Kurs süresince devamsızlığı bulunan kişiler eğitim programında başarılı sayılmazlar ve sertifika alamazlar. Ayrıca girişimcilik kursuna dair test veya sözlü sınavlar yapılmaktadır.

5.Kurs Süresi Ne Kadar?

5.Kurs Süresi Ne Kadar?
5.Kurs Süresi Ne Kadar?

KOSGEB girişimcilik kursları eskiden 70 saat olmak ile birlikte günümüzde 32 saattir. Bu süre içinde mutlaka kursa devam etmek gerekmektedir.

6.Sınav Ne Zaman Yapılıyor?

Sınavlar kurs programının bitiminden sonra belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Başvurunun çok fazla olduğu durumlarda daha çok test sınavı uygulaması yapılmaktadır.

7.KOSGEB Girişimcilik Kursunun Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

KOSGEB girişimcilik kursu sonunda alınan sertifika süresizdir. Dolayısı ile kursun da herhangi bir geçerlilik süresi yoktur. Alınan sertifika ile istenilen zamanda iş yeri açma veya herhangi bir iş faaliyetinde bulunma sağlanabilir.

8.KOSGEB Girişimcilik Kursu Hangi Şehirlerde?

KOSGEB girişimcilik kurslarının hangi illerde olduğunu öğrenmek için internet sitesinde yer alan il filtresi kullanılabilir.

9.KOSGEB Girişimcilik Kursunda Neler Öğretiliyor?

KOSGEB girişimcilik kursunda, genel pazarlama stratejileri, iş planının oluşturulması ve yönetilmesi, iş projesinin hazırlanması gibi bilgiler öğretilmektedir.

10.KOSGEB Girişimcilik Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Girişimcilik eğitimi için hangi ilde sınava gireceğinizi seçmenizin ardından e-devlet şifresi ile birlikte kurs başvuru formu doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.

KOSGEB Proje Danışmanlığı Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 Soruda KOSGEB Girişimcilik Kursu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!