1000 Liralık Pandemi Yardımlarında Başvuruları Açıklanıyor!

Pandemi sürecinde ihtiyacı olan vatandaşların başvuru yaparak aldıkları 1000 liralık yardımların 3. faz ödemelerine başlandı.

65995
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu hizmette, ödemeler başladı. Başvuranların yavaş yavaş sonuçlarının açıklanmaya başlaması ile insanlar sonucu nasıl öğreneceğini ve tüm sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: ‘‘Ödemelere Başladık’’

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere başvuru şartı aranmaksızın yapılan yardımlarda 3. faza geçildi. İhtiyaç sahiplerine PTT görevlileri aracılığıyla yapılan bu yardımın üçüncü kısmında ise ihtiyacı olan vatandaşlardan başvuru beklendi. Başvuru işlemleri e- devlet portalı üzerinden gerçekleştirildi ve insanlar uzun süredir bu yardımın sonucunu bekliyordu. 3. fazın başladığı bilgisi ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ‘‘Peyderpey de ödemelere de başladık aslında, şu anda 620 bin haneye faz 3’ten de yardım yaptık.” dedi.

3. Faz Başlayıp Bitmeyecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada bu kısmın dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitecek şekilde kurgulanmadığını ifade etti. 1 ve 2. fazda toplamda 11,5 milyar lira değerinde nakdi yardım sağlandığını, 3. fazda ise şu ana kadar 1 milyon 13 bin 287 lira ödeme yapıldığını belirtti.

4. Faz Pandemi Yardımı Olacak Mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha üçüncü faz değerlendirmelerinin sonlanmadığını, yardımlarında bitmediğini belirterek, başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 3. faza başvuru yapabilirler dedi. Şu an için 4. faz yardıma gerek olmadığını, böyle bir gündemlerinin bulunmadığını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!