1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 112 Acil Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
112 Acil Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli

112 Acil Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli

112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları sorunlarına çözüm arayışında....

A+A-

112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan Acil Tıp Teknisyenlerinin, Paramediklerin ve Sürücülerin yaşamış oldukları sıkıntıların daha sağlıklı ve objektif olarak tespit edilip çözümü için Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan temsilciler bir araya geldi.

 

Yapılan toplantıda 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan personel açısından önemli ve sıkıntılı konular ele alınarak bazı başlıklar altında toplandı.

 

Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Düzenlemelidir.

Şube Başkanı Çeker; Acil sağlık hizmetlerinde yürütülen hizmet kalitesinin arttırılması, ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması amacı ile Kurum yetkilileri Sendikalar ile iş birliğine giderek hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemelidir. Dedi.

 

Tek Tip 112  İstasyonların Yapımına Hız Verilmeli,

 Başkan Çeker; 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının fiziki mekânlarının günlük iş yoğunluğu ve personel sayısına göre standart hale getirilerek, tek tip 112  istasyonların yapımına hız verilmeli, barınma sorunları giderilmelidir.

 

Yemekle İlgili Yaşanan Sıkıntılar Çözülmeli,

Açıklamalarını sürdüren  Çeker; 112 Acil Sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için oluşturulan istasyonlarda görev yapan personelin rızası dışında başka istasyonlarda veya birimlerde geçici veya nöbet tutmak üzere sözel görevlendirilmemelidir. Yemekle ilgili yaşanan sıkıntılar çözülmeli. Dedi.

 

Yedek Nöbet Listesi Yazımından Vazgeçmelidir.

Başkan Çeker;  Nöbet tanımlanmasında yedek nöbet listesi olmadığı halde personele icap nöbet ücreti ödememek için yedek nöbet listesi adı altında usulüne uygun olmayan nöbet yazılmaktadır. Usule uygun olmayan ve çalışanı mağdur eden yedek nöbet listesi yazımından vazgeçmelidir. Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.