112 Acil Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli

112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları sorunlarına çözüm arayışında....

56-5
Daha Fazla Göster

112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan Acil Tıp Teknisyenlerinin, Paramediklerin ve Sürücülerin yaşamış oldukları sıkıntıların daha sağlıklı ve objektif olarak tespit edilip çözümü için Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan temsilciler bir araya geldi.

 

Yapılan toplantıda 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan personel açısından önemli ve sıkıntılı konular ele alınarak bazı başlıklar altında toplandı.

 

Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Düzenlemelidir.

Şube Başkanı Çeker; Acil sağlık hizmetlerinde yürütülen hizmet kalitesinin arttırılması, ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması amacı ile Kurum yetkilileri Sendikalar ile iş birliğine giderek hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemelidir. Dedi.

 

Tek Tip 112  İstasyonların Yapımına Hız Verilmeli,

 Başkan Çeker; 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının fiziki mekânlarının günlük iş yoğunluğu ve personel sayısına göre standart hale getirilerek, tek tip 112  istasyonların yapımına hız verilmeli, barınma sorunları giderilmelidir.

 

Yemekle İlgili Yaşanan Sıkıntılar Çözülmeli,

Açıklamalarını sürdüren  Çeker; 112 Acil Sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için oluşturulan istasyonlarda görev yapan personelin rızası dışında başka istasyonlarda veya birimlerde geçici veya nöbet tutmak üzere sözel görevlendirilmemelidir. Yemekle ilgili yaşanan sıkıntılar çözülmeli. Dedi.

 

Yedek Nöbet Listesi Yazımından Vazgeçmelidir.

Başkan Çeker;  Nöbet tanımlanmasında yedek nöbet listesi olmadığı halde personele icap nöbet ücreti ödememek için yedek nöbet listesi adı altında usulüne uygun olmayan nöbet yazılmaktadır. Usule uygun olmayan ve çalışanı mağdur eden yedek nöbet listesi yazımından vazgeçmelidir. Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
112 Acil Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!