112 acil servis çalışanları için yemek yardımı başlıyor

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Memurlarına yemek yardımı yönetmeliğindeki önemli değişiklikten biri de 112 acil servis çalışanlarına yapılacak olan yemek yardımıydı. Önümüzdeki aydan itibaren başlıyor.

23515
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 19 Ağustos 2016 Tarihli ve 29806 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından özellikle 112 acil servis çalışanlarını ilgilendiren önemli karar yürürlüğe girmiş oldu. Eylül ayı itibarı ile 112 çalışanlarına yemek ücreti verilecek.

2016 ve 2017 toplu sözleşme kazanımlarından biri olarak geçen ve 112 acil servis çalışanlarına yemek ücreti verilmesine yönelik olarak değişen yönetmelik Eylül 2016 itibarı ile yürürlüğe giriyor. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanması ile 112 çalışanları için yemek yardımı başlayacak.

Geçen yıl yapılan toplu sözleşmede 112 çalışanlarına yemek paralarının nakdi olarak ödenmesini karar altına alınmasının ardından bu karar Resmi Gazete’de de yayımlanmasının ardından Eylül’de nakdi olarak ödenmeye başlayacak. Nakdi olarak ödeme yapılması için yönetmelik değişikliğinin yapılması ve 112’lerle ilgili kısımda düzenleme gerekliydi. Toplu sözleşme sonrasında nakdi olarak verilecek olan yiyecek yardımı düzenlemesi Eylül’de başlıyor. Eski ve yeni hükümlerin yer aldığı yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

112-acil-servis-yemek-yardimi.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 sene önce

  Fiyasko yemek parası falan yok eylül ayı deniyor pardon da agustos ayında değiliz bugün 4 ekim yemek ücreti falan yok

 2. 4 sene önce

  Yemek parası alan il var mı?23 Ekim halen yemek parası yok.

 3. 4 sene önce

  Aralık ayı halen yok . Emeklilerin promosyonuna dönmez inşallah:)

 4. 4 sene önce

  Sut iznindekilere yemek ucreti yok mu

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!