12 Aralık Tarihli Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı

MEB 12 Aralık 2015 Tarihli MTSAS (Ehliyet) Sınav Sonuçlarını Açıkladı

12044
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri (MTSAS) sınavının 2015 yılı için sonuncusu 12 Aralık 2015’te yapıldı. MTSAS test sınavı 60 dakika sürdü ve 50 sorudan oluştu. 70 alanlar başarılı sayılıyor. Yani toplam 50 sorudan 35 soruyu doğru cevaplamaları gerekiyor. Sonuçlar Bugün Açıklandı. Sonuçlara aşağıdaki linkten ulaşabilmeniz mümkün.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Test Sınav Bilgisi Şu Şekildeydi;

Yurt genelinde yapılacak Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavına katılan kursiyerlerin katılımı ile Yazılı (test) MTSAS sınavına girenler;  İlk Yardım,  Trafik ve Çevre,  Araç Tekniği derslerinden sorumlu olacak, 70 ve üzeri not alanlar başarılı sayılacaklardır.

MTSAS Sınavı Araç Sınıfları ve Test Dağılımı Şu Şekilde Oldu;

Sertifika Türü A1-A2 için sorular ilk yardım bilgisi 15 soru, trafik ve çevre bilgisi 20 soru ve motor ve araç tekniği bilgisinden 10’ar soru olmak üzere toplam 45 soru 60 dakika süre içerisinde sınav Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılmaktadır.

Sertifika Türü B için sorular ilk yardım bilgisi 13 soru, trafik ve çevre bilgisi 21 soru ve motor ve araç tekniği bilgisinden 16’şar soru olmak üzere toplam 50 soru 60 dakika süre içerisinde sınav Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılmaktadır.

Sertifika Türü C-D-E için sorular ilk yardım bilgisi 13 soru, trafik ve çevre bilgisi 21 soru ve motor ve araç tekniği bilgisinden 16’şar soru olmak üzere toplam 50 soru 60 dakika süre içerisinde sınav Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılmaktadır.

Sınav Açıklanma Takvimi

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı sınav sonuçları on gün sonrasında 22 Aralık 2015 tarihinde açıklandı. Motorlu Taşıt Sürücü Adayları, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahipler. 2015 yılı için son yazılı sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir ayrıca sınav sonuçlarına da alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Sınav Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı 12 Aralık 2015 için TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
12 Aralık Tarihli Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!