12 Bin Sağlık Personeli Alımı İlanı Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 1. dönem 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanının yayımlanması bekleniyor. 12 bin sağlık personeli alımı başvuru kontenjanları ve detaylar My Memur haberde.

featured

Geçtiğimiz hafta müjdesi verilen 2019 yılı Sağlık Personeli alımı kontenjanlarının ardından ilk etap için başvuru ilanı bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 bin 689 kadronun ilk 12 bin kişilik kısmı için sürecin başlayacağı belirtilmişti.

2019 yılı 29 bin 689 personel alımı kapsamında ilk etap başlıyor açıklamasının ardından adayların merakla beklediği Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM 12 bin yeni sağlık personeli alımı için ilanın da yayımlanmasını bekliyoruz.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI NASIL OLACAK?

6 bin 835 Hemşire alımı,

2 bin 592 Sağlık Teknikeri alım,

1.000 Ebe alımı,

408 Sağlık Teknisyeni alımı,

400 Fizyoterapist alımı,

190 Sosyal Çalışmacı alımı,

170 Psikolog alımı,

160 Diyetisyen alımı,

82 Odyolog alımı,

40 Perfüzyonist alımı,

32 Çocuk Gelişimcisi alımı,

30 Biyolog alımı,

22 Sağlık Fizikçisi alımı,

21 İş ve Uğraş Terapisti alımı,

18 Dil ve Konuşma Terapisti alımı olmak üzere 12 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacak.

12 Bin Sağlık Personeli alımı KPSS 2019/4 tercih kılavuzu yayımlanınca tüm atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi ayrı olmak üzere belli olacak ve tercihler yaparken, kılavuzda ve tablolarda belirtilen “genel ve özel şartlar” ile “aranan nitelikler” huşularının incelenmesi gerekmektedir. My Memur olarak tüm detaylar ve kılavuz yayımlanınca sizleri ayrıca bilgilendirmeye devam edeceğiz.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

ODYOLOG: Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST: Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ: Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ: Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
12 Bin Sağlık Personeli Alımı İlanı Bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!