1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 12 Bin Sağlık Personeli Alımıyla Personel Açığı Giderilemez
12 Bin Sağlık Personeli Alımıyla Personel Açığı Giderilemez

12 Bin Sağlık Personeli Alımıyla Personel Açığı Giderilemez

MyMemur.Com olarak atama bekleyen on binlerce sağlık personelinin sesi oluyoruz.İstek,talep ve önerilerinizi bize yazın....

A+A-

Kamu çalışanlarının ve memur adaylarının sesi olan MyMemur.Com günlük yüzbinlerce kişi tarafından ilgiyle ve beğeniyle takip ediliyor.

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş geçtiğimiz günlerde 2015 yılının Haziran ayına kadar 10 bin sağlık personel alınacağını ifade etmişti. Alım yapılacak sağlık personelinin üçte ikilik kısmının ebe ve hemşirelere ayrılacağını açıklayan Gümüş, kalan yaklaşık 3 bin kişilik kadroda sağlıktaki diğer branşlara verilecek.

Öğretmenlere yılda 65-70 bin kadro verilirken sağlık personeline yılda 10-12 bin kadro ile sağlıktaki açığı kapatmak mümkün değil. Türkiye’de özellikle hastanelerde ciddi anlamda sağlık personeli açığı var iken bunu taşeron veya hizmet alımı yöntemiyle gidermeye çalışmak ucuz istihdamın getireceği olumsuzluklara davetiye çıkarmak olacaktır.

Sağlık Bakanlığı 10 Bin kadronun 7 bini hemşire-ebe olacak diyor peki sağlık camiasının en yüksek puan alan bölümleri olan Tıbbi Laborantlar ne yapsın? Tıbbi Sekreterler ne yapsın? Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölüm mezunları ne yapsın? Eczane hizmetleri teknikerliği bölümü mezunları ne yapsın?

Yüksek puan alarak eşit dağılım olmaması nedeniyle mağdur olan on binlerce sağlık personeli adına;

Yetkililere buradan sesleniyoruz yılda 10-12 bin sağlık personeli alımı yaparak personel açığı giderilemez. Sağlıktaki personel yetersizliği sebebiyle iş yükü 2 kat fazla olan çalışanlara, her gün yeni mezunlarla artarak çoğalan sağlık personeli adaylarından merkezi yerleştirmelerde yılda en az 40 bin alım yapılması gerekmektedir. Bu sayede sağlık personeli açığı giderilirken atama bekleyen binlerce sağlık personeli de kamuda istihdam şansı bulacaktır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum