1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. 1200 Engelli Öğretmen Ataması Meclis Gündeminde
1200 Engelli Öğretmen Ataması Meclis Gündeminde

1200 Engelli Öğretmen Ataması Meclis Gündeminde

1200 engelli öğretmen 2019 Aralık ayında atama takvimi müjdesinin verilmesini bekliyor. Bir avuç engelli öğretmen adayının atama talepleri meclis gündeminde siyasi partilerce ele alındı.

A+A-

2019 yılında verilen sözlere rağmen atama bekleyen toplumda birçok zorluklarla karşı karşıya kalan engelli öğretmen adayları mecliste atanma taleplerini vekiller sayesinde yineledi. Değişik siyasi parti temsilcileri tarafından cevaplanması için soru önergeleri ile Milli Eğitim Bakanlığına soruldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de 1200 engelli öğretmenin atama talebini gündeme getirdi.

Kılavuz, engelli vatandaşlarımızın hayatları boyunca diğer vatandaşlarımıza oranla dezavantajlı olduğunu, atama bekleyen 1200 engelli öğretmenin tamamının atanması için müjde verilmesini beklediğini ifade etti. Ayrıca onların bir an önce hayata katılmasını sağlayalım açıklamasında bulundu.

Engelli öğretmen adaylarının atanma taleplerini dile getirmek için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru soran İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, ‘’ Engelli öğretmen adayları atama beklemektedirler. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), atama bekleyen 3 bin engelli öğretmen adayına karşın 2019 yılında yalnızca 750 engelli öğretmen ataması yapılmıştır. Buna göre; 1 -Bir an önce hayallerine kavuşmak isteyen engelli öğretmenlerimiz için 2020 yılında atama yapılacak mıdır? 2- Anayasamızın 'sosyal devlet' anlayışı kapsamında ve pozitif ayrımcılık noktasında kontenjanların arttırılması için bir çalışmanız var mıdır?’’ diye yazılı soru önergesi verdi.

Ak Parti Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya ile görüşmek için randevu alan ancak programı dolayısı ile görüşemeyen fakat Fatma Betül Sayan Kaya atama bekleyen engelli öğretmen temsilcilerini Ak Parti Konya Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Hacı Ahmet ÖZDEMİR’e yönlendirdi. ÖZDEMİR ile görüşme yapan engelli öğretmen adayları, görüşmenin gayet olumlu geçtiği yönünde açıklama yaptı.

MyMemur olarak 2019 yılında Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere birçok siyasiler tarafından umut verilen 1200 engelli öğretmen 2019 Aralık ayında atama takvimi müjdesinin verilmesini bekliyor. Engelli öğretmen adaylarının atama müjdesi ile ilgili MEB’den hayırlı haberler bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
İlgili Haberler