1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 124 Maddelik Torba Yasa Resmi Gazetede Yayımlandı
124 Maddelik Torba Yasa Resmi Gazetede Yayımlandı

124 Maddelik Torba Yasa Resmi Gazetede Yayımlandı

Bazı vergi kanunları ile diğer bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun 5 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 124 maddelik torba yasa tam metni için tıklayınız.

A+A-

7061 sayılı bazı vergi kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklikler yapılmasına dair kanun 5 Aralık 2017 Salı günkü resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 124 maddelik torba yasanın tam metnini aşağıdaki bağlantıdan ayrıca indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

Özellikle 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi oranlarındaki artışı da içeren torba yasa yürürlükte. Buna göre 2018'de MTV oranlarının araç değerlerine ve silindir hacimlerine göre ne kadar olacağı belli oldu.

İleri saat uygulaması ile ilgili olarak Bakanlar Kuruluna yetki verildi. 1 saati aşmamak üzere Bakanlar Kurulu ileri saat uygulamasına yetkili oldu. Asgari ücretin 2017 yılının son dört ayında 1404 TL'nin altına inmemesi için ilave asgari geçim indirimi AGİ tutarı artırılacak.

124 maddelik torba yasada oldukça fazla kanunda değişiklik bulunmaktadır. My Memur olarak sizler için tek tek hepsini inceleyip haberleştireceğiz. Torba yasa tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.