1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 13 Şubat'ta Görüşülmeye Devam Edilecek Torba Yasa'dan EYT'liler de Destek Bekliyor
13 Şubat'ta Görüşülmeye Devam Edilecek Torba Yasa'dan EYT'liler de Destek Bekliyor

13 Şubat'ta Görüşülmeye Devam Edilecek Torba Yasa'dan EYT'liler de Destek Bekliyor

Emeklilikte yaşa Takılanların ETY, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye devam edecek Torba Yasa’dan umutlarını kesmedi. EYT’liler için de beklenen haberin gelmesi isteniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanların istediği verilecek mi?

A+A-

13 Şubat 2018 Salı günü iribarıyla TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda torba yasa görüşmesine devam edilecek. "EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR'ın komisyonda torba yasaya eklenme beklentileri ve talepleri var. Peki EYT’liler ne istiyor ve neden bu haksızlığın sona ermesini düşünüyor. Yıllar itibarıyla EYT’lilerin mağduriyeti!

Depremde göçük altında vatandaşlarımız varken., onlar ölü veya diri olarak yıkıntıların altından kurtarılmadan 1999’da IMF dayatmasıyla koalisyon hükümetince alelacele çıkarılan 25 Ağustos 1999 tarihli ve 4447 sayılı Kanunla mağdur edilen kazanılmış hakkına girilen vebali alınan emeklilik hakkı gasb edildiğini düşünüyorlar.

Dünyada ilk defa Kanun geriye işletilerek hakkı elinden alman / sözleştiği SGK düzenlemeleri yok sayılan 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı EYT - Emeklilikte Yasa Takılanlar sadece 8 Eylül 1999 tarihinden önceki müktesep emeklilik şartlarıyla emekli olmak istiyor.

EYT erken emeklilik değil, gasb edilen emeklilik hakkını istiyor ve bu hakkından vazgeçmiyor. 13 Şubat'ta görüşmesine devam edilecek Torba yasada emeklilikte yaşa takılanlara çözüm hukuken/vicdanen/dinen elzemdir diye EYT sorununun çözülmesi bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler