1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 14 Bin 500 Bekçi Kadrosu İçin İlanlar Neden Yayımlanmıyor
14 Bin 500 Bekçi Kadrosu İçin İlanlar Neden Yayımlanmıyor

14 Bin 500 Bekçi Kadrosu İçin İlanlar Neden Yayımlanmıyor

690 sayılı KHK ve 694 sayılı KHK ile 7 bin ile 7 bin 500 mahalle ve bekçi kadrosu Emniyet teşkilatı kadrolarına verilmesine rağmen alımlar henüz başlatılmadı. Bekçi alımı için ilanların başlatılması ve şartların esnetilmesi talep ediliyor.

A+A-

29 Nisan 2017 tarihli 690 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 7 bin bekçi kadrosu ihdası ve 25 Ağustos 2017 tarihli 694 sayılı OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile de 7 bin 500 mahalle ve bekçi kadrosu ihdasları Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına verildi. Bekçi adayları alımların başlatılması için aylardır bekliyorlar.

Daha önceki bekçi alımlarının tamamlanıp görevlerine de başlamalarına rağmen yeni ilanlar için Valilikler henüz açıklama yapmadı. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu tarafından da geçtiğimiz haftalarda da 20 bin mahalle ve bekçinin görev alacağını belirtmişti.

Bu kapsamda alımlar için ilanların da bir an önce yayımlanmasını ve bekleyişte olan adayların da daha fazla mağdur edilmemesini bekliyoruz. Her ne kadar ihdaslar hemen yerine getirmek şartı olmasa da ihtiyaçlar ve açıklamalar doğrultusunda ilanların valilikler tarafından yayımlanması ile uzun bir süreç başlayacağından bir an önce alımların duyurulması bekleniyor.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması süreçleri başta olmak üzere adaylara uygulanacak sınavların da bir müddet süreceğinden alımlarla ilgili My Memur olarak adayların taleplerinin de göz ardı edilmemesini umuyoruz.

Genel olarak şartlar şu şekilde olacaktır:

Lise ve dengi okul mezunları başvuru yapabilecek. Alım yapılacak ilde de 1 yıldır ikamet olma şartı bulunuyor. Bu kapsamda ikametgahınızı değişseniz bile farklı bir ilde başvuru için değerlendirme nüfus kayıtları olacak.

Askerlik şartı olarak tamamlamış adaylar başvurabilmekte ve yaş şartının da 30'u aşmamış olması gerekiyor. 30 yaş şartının biraz daha esnetilmesi talep ediliyor ve adaylar alımlar başlamadan önce bunlarla ilgili değişiklik bekliyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler