1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 14 Martta Sağlık Personeli Zam İstiyor
14 Martta Sağlık Personeli Zam İstiyor

14 Martta Sağlık Personeli Zam İstiyor

Sağlık çalışanları 14 Martta verilecek müjde de seyyanen zam istiyor.

A+A-

MyMemur.Com olarak zaman zaman gündeme taşıdığımız sağlık personelinin sorunlarından biri ve en önemlisi olan maaş mağduriyetini sizlerle paylaşıyoruz.

2002 yılından bu yana Hükümetin sağlıkta gerçekleştirdiği büyük reformlar sayesinde halkımızın sağlıktaki memnuniyeti yüzde 75’lere ulaştı. Tabi bu memnuniyetin en büyük mimarları olan sağlık personelini yabana atmamak gerekmektedir. Öyle ki gece gündüz demeden bayram demeden halkımıza büyük bir özveriyle sağlık hizmeti sunma gayretinde ki sağlık personelinin de memnuniyetini en azından yüzde 75’lere çıkarmak gerekmektedir.

Geçenlerde Sayın Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş,2015 yılında özellikle 14 Marta sağlık personeline Başbakan Ahmet Davutoğlu yada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bazı müjdeler açıklanacağını duyurmuştu. Özellikle sağlık personeline yıpranma payı, nöbet ücretlerinde artış ve döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması konularda açıklanması beklenen müjdeler arasında sağlık personeline maaş zammı yer almamaktadır.

Emsali Devlet memurlardan ortalama 800 ila 1000 lira arası daha az maaş alan sağlık personelleri 14 Mart 2015’te maaşlarına seyyanen zam istiyor. Bu amaçla sosyal medya üzerinden başlattıkları  #14MattaSağlıkÇalışanlarıZamİstiyor etkiliği ile Türkiye’de büyük bir ses getirmek istiyor.

Bizde MyMemur.Com olarak en az 125 +125 seyyanen zam verilmesi gerektiğini savunduğumuz sağlık personellerinin sonuna kadar yanındayız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.