15 bin öğretmen atama ve başvuru ekranı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15000 sözleşmeli öğretmen atama ve başvuru ekranı açıldı. Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı 15.000 sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular alınmaya başladı.

23390
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15000 sözleşmeli öğretmen atama ve başvuru ekranı açıldı. Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı 15.000 sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular alınmaya başladı. 15 bin öğretmen atanması kapsamında, öğretmenlik alan bilgisi ÖABT hariç diğerleri için ön başvurular bugün itibariyle başladı. Öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığının İnsan Kaynakları internet sitesinden atama sayfasına girerek sistem üzerinden ya da e-Devlet şifreleriyle giriş yaparak ön başvurularını yapabilecekler.

Öğretmen adaylarının sözlü sınava girecekleri merkezler 12 Ağustos 2016 tarihinde ilan edilecek ve 15 Ağustos-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında sözlü sınavlar yapılacak. Sınav sonuçları ise 28 Eylül 2016 tarihinde açıklanacak. 4 Ekim- 7 Ekim 2016 tarihleri arasında öğretmen adaylarının tercihleri alınacak olup 10 Ekim 2016 tarihinde de atama sonuçları açıklanacak. ÖABT sınavı 20 ağustos 2016 tarihinde yapılacağı için KPSSP121 puan türü ile atanacak öğretmen adaylarının ön başvuruları 5 Eylül 2016 tarihinde alınmaya başlanacak.

15 bin öğretmen atamasına başvuru yapabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak gibi şartlar aranıyor. Adaylar başvurularını MEB’in insan kaynakları ve mebbis internet adreslerinde elektronik ortamda yapabilecekler. Adaylar sözlü sınav için en fazla 5 sınav merkezi tercih edebilecekler. Başvuru onayları, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacak. 15.000 öğretmen başvuru ve atama kılavuzu için TIKLAYINIZ. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama ve başvuru ekranı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!