15 bin öğretmen atama ve başvuru kılavuzu yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvuru ve atama kılavuzunu yayınladı. MEB’in yapacağı 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında, atama yapılacak alanlar, taban puanlar ve kontenjanlar belli oldu.

23373
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvuru ve atama kılavuzunu yayınladı. MEB’in yapacağı 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında, atama yapılacak alanlar, taban puanlar ve kontenjanlar belli oldu. 15.000 öğretmen atamasına 2016 KPSS’den en az 50 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecek. Öğretmen adayları başvurularını 8 Ağustos 2016 tarihinde yapmaya başlayabilecekler. 15 bin öğretmen atamasında en fazla kontenjan 4.334 olarak sınıf öğretmenliğine verildi.

MEB 15 bin öğretmen atamasına başvuru yapabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak gibi şartlar gerekiyor. Adaylar başvurularını MEB’in insan kaynakları ve mebbis internet adreslerinde elektronik ortamda yapacaklar. Adaylar sözlü sınav için en fazla 5 tercih yapabilecekler. Başvuru onayları, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacak.

Başvuruları kabul edilen öğretmen adaylarından KPSS puan sıralamasına göre kontenjanların 3 katı kadar aday sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda 60 ve üzeri puan alan öğretmen adayları başarılı sayılacak ve öğretmenliğe atanmak üzere en fazla 20 tercih yapabilecekler. Atama sonuçları MEB’in insan kaynakları internet adresinden ilan edilecek. 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!