1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 150 Bin Öğretmen Ataması İçin Düğmeye Basıldı
150 Bin Öğretmen Ataması İçin Düğmeye Basıldı

150 Bin Öğretmen Ataması İçin Düğmeye Basıldı

Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun İle 31.08.2015 Tarihine Kadar 150.000 Öğretmen Ataması Yapılması İçin Teklif Komisyona Geldi

A+A-

Evet yanlış duymadınız 31 AĞUSTOS 2015'e kadar 150.000 Öğretmen atanması için kanun teklifi şu an meclis komisyonunda.

Ana Muhalefet Partisi dünkü muallak olan 47.000 öğretmen atama kanun teklifini daha da ileri bir noktaya getirerer 150.000 öğretmenin atanması ve atanamayan öğretmenlerin sonunlarının gerçekçi çözüme kavuşması için en önemli adımı attı. Bundan sonra top komisyonlarda ve meclis genel kurulunda. Nisan atamasının gerçekleşmesi için bu 150.000'in gerçekleşmesi şarttır. Çünkü 47.000 atamanın ne zaman ve nasıl yapılacağı net değil. Milli Eğitim Bakanlığı o atamayı isterse 2016'da da yapabilir ama yeni verilen ve bugün komisyona gelen Kanun Teklifi ile direk 31 Ağustos 2015 tarihine kadar denilmekte ve kesin tarih atanamayan öğretmenlerin umudu olmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin ilk imzasının bulunduğu kanun teklifi son derece önemli ve ciddi bir adım olup hem NİSAN atamasını hem de atanamayan öğretmenlerin umudunu yeşertmektedir. Şimdi asıl iş sadece Nisan için uğraşan öğretmen adayları değil bu teklifin kanunlaşması için ve herkesin rahat bir nefes alması için çaba göstermesi ve gerekirse Twitter etkinlikleriyle ilk olarak MYMEMUR.COM'da yayınlanan bu müjdeli haberi herkese duyurması gerekmektedir. 

Atanamayan öğretmenlerizin her zaman sesi olmaya çalıştık ve bu Kanun Teklifi ile bomba etkisi yaratacak ÖĞRETMEN ATAMASINI gerçekleştirebilmek için her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini isteriz.

İŞTE BOMBA KANUN TEKLİFİ METNİ İLK DEFA MYMEMUR.COM'da

İLGİLİ KANUN TEKLİFİ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.