2-3 Ocak MTSK Sınavı ve Görevli Başvuru Tarihleri Değişti

2-3 Ocak 2016 Tarihlerinde Yapılacak Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Direksiyon Sınav Tarihi ve Sınavda Görevli Olacakların Başvuru Süresi Değişti. AÖL Sınavına Denk Geldiğinden Değişiklik Yapılan İller İçin Haber Detayı İnceleyiniz

12228
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye Genelinde Açık Öğretim yöntemiyle yürütülmekte olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine yönelik 2-3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak olan sınavlarda görevli öğretmenler MEBBİS tarafından yayınlanmıştı. Bu sebeple daha önce duyurusu yapılanve görevli başvuruları alınan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Sınavı (MTSK) için sınav tarihinde değişikliğe gidilerek 1 hafta sonraya 9-10 Ocak 2015 tarihlerine ertelendi.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin okullara gönderdiği yazı ile 4 Ocak 2016 tarihine kadar görevli başvurularının alınacağı da belirtildi. Açıköğretim Ortaokulu (AÖL) sınavı ile ilgili MTSK sınavında yapılan bu değişiklikten dolayı tüm aday ve görev almak isteyenlerin mağdur olmaması için bu uyarıyı dikkate alarak başvurularını yapmaları kendi çıkarlarına olacaktır.

Özellikle adaylar da daha önce belirtilen 2-3 Ocak MTSK sınavı ertelenmesi durumundan dolayı yeni belgelerini 9-10 Ocak 2016 tarihli sınava göre almaları gerekecektir. Bu konuda Sürücü Kurs Merkezlerinden gerekli bilgiyi alabilirler.

Açıköğretim sınavı Türkiye genelinde özellikle 45 ilde sınav gerçekleştirmekte ve bu sebepte tüm İller MTSK sınavını ertelemeyebilmektedirler. Bu sebeple sınava girecek olan adaylar, sürücü kurs merkezleri ve görev alacakların bu konu ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden bilgi alabilmeleri mümkün.

2-3 AÖL Sınavları Görevli Öğretmenler Belli Oldu TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2-3 Ocak MTSK Sınavı ve Görevli Başvuru Tarihleri Değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!