1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2 Mezuniyete Daha Öğretmenlik Hakkı Verildi
2 Mezuniyete Daha Öğretmenlik Hakkı Verildi

2 Mezuniyete Daha Öğretmenlik Hakkı Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayı Tebliğler Dergisi yayımlanmasının ardından 2 mezuniyet için daha öğretmenlik hakkı verildiği açıklandı. Öğretmenlik hakkı verilen bölümler ve resmi yazı için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi Şubat sayısı yayımlanmasıyla iki mezuniyet alanı için daha öğretmenlik başvurusu yapma hakkı getirildi. Bilindiği üzere öğretmenliğe esas alanlar lisans mezunları için olmaktadır ve öğretmenlik alanlarına ikisi daha eklendi.

MEB, tebliğler dergisinde yer alan açıklama şu şekildedir; Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin 18 ve 58 sıra numaralı bölümleri ekte yer alan şekilde değiştirilmiştir denildi.

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarının 18 sırasında El Sanatları teknolojisi alanında atamaya esas alanlardan el sanatları öğretmenliği ve nakış öğretmenliği için eklenen mezuniyet bölümü "El Sanatları Bölümü" olarak belirlendi.

Aynı şekilde Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarının 58’nci sırasında yer alan atamaya esas olan müzik alanı için eklenen bölüm "Türk Din Musikisi Anasanat Dalı" olarak belirlendi.

1-028.jpg2-021.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler