20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığına MEB yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri bugün başlıyor. MEB'in yayınladığı takvime göre sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri tercih sayfasının açılmasıyla bugün başlayacak.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri başlıyor. Mili Eğitim Bakanlığının daha önce ilan ettiği öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri atama takvimine göre 10 Temmuz 2017 tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri başlayacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılıyor.

Hatırlanacağı üzere 17 Mayıs 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri takvimi yayınlanmıştı. Bu kapsamda il içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme ile sözleşmeli öğretmen ataması takvimleri ilan edilmişti.

MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre sözlü sınavların kesin sonuçlarının ilanı 5 Haziran 2017, kurum tercihlerinin alınması ise 10 Temmuz ile 17 Temmuz 2017 tarihleri arasında gösterildi. Bakanlığın bu takvime uyup uymayacağı gün içerisinde görülecek. Geçmişteki uygulamalara bakılırsa öğle saatlerinde ya da öğleden sonra tercih sayfasının açılması bekleniyor. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli öğretmen ataması tercih sayfası açıldığı anda sizleri bilgilendireceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!