1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başlıyor
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başlıyor

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığına MEB yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri bugün başlıyor. MEB'in yayınladığı takvime göre sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri tercih sayfasının açılmasıyla bugün başlayacak.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri başlıyor. Mili Eğitim Bakanlığının daha önce ilan ettiği öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri atama takvimine göre 10 Temmuz 2017 tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri başlayacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılıyor.

Hatırlanacağı üzere 17 Mayıs 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri takvimi yayınlanmıştı. Bu kapsamda il içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme ile sözleşmeli öğretmen ataması takvimleri ilan edilmişti.

MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre sözlü sınavların kesin sonuçlarının ilanı 5 Haziran 2017, kurum tercihlerinin alınması ise 10 Temmuz ile 17 Temmuz 2017 tarihleri arasında gösterildi. Bakanlığın bu takvime uyup uymayacağı gün içerisinde görülecek. Geçmişteki uygulamalara bakılırsa öğle saatlerinde ya da öğleden sonra tercih sayfasının açılması bekleniyor. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli öğretmen ataması tercih sayfası açıldığı anda sizleri bilgilendireceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.