20 Yaş Üstü Araçların MTV Borcu Silinebilecek

Resmi Gazete’de 20 yaş üstü araçlar için MTV kararı yayınlandı. Buna göre 20 yaş ve üstü araçların hurdaya ayrılmak şartıyla MTV borcu, idari para cezası gibi borçları silinecek.

32920
Daha Fazla Göster

27 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Genel Tebliği yayınlandı. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına ait tebliğde 20 yaş ve üstü araçların idari para cezaları ve motorlu taşıtlar vergisi borçlarıyla ilgili hükümler bulunuyor. Buna göre 20 yaş ve üstündeki araçların MTV borçları, idari para cezaları gibi borçlarının silinmesi mümkün olacak.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğ uyarınca 1997 modeli ya da daha eski araçların 2018 yılının sonuna kadar trafik tescillerinin silinip hurdaya çıkarılması durumunda borçları silinebilecek. Bu kapsamda 20 yaş ve üstü araçların Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borçları, gecikme faizi ve gecikme zammı, idari para cezaları gibi borçları silinmiş olacak.

20 yaş ve üstü aracını hurdaya çıkarmak isteyen araç sahiplerinin il özel idarelerine, büyükşehir belediyelerine ya da Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna araçlarını teslim etmeleri gerekiyor. Bu şekilde aracını bedelsiz teslim eden araç sahiplerinin araçlarına ait MTV borcu ve gecikme  zamları ile 31 Aralık 2016 tarihine kadar alınmış idari para cezalarından da feragat edilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
20 Yaş Üstü Araçların MTV Borcu Silinebilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!