1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2000 Yılı Sonrası Emekliler için İntibak Yasası Teklifi
2000 Yılı Sonrası Emekliler için İntibak Yasası Teklifi

2000 Yılı Sonrası Emekliler için İntibak Yasası Teklifi

Emekliler için intibak yasası teklifi verildi. TBMM’ye verilen kanun teklifine göre 2000 yılından sonra emekli olanların da intibaktan yararlanması öngörülüyor.

A+A-

Emeklilerin intibakı için kanun teklifi verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kanun teklifinde 2000 yılında sonra emekli olanların da intibak yasasından faydalanması ve buna göre düzenleme yapılması talep edildi. İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın sunduğu kanun teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek ve kabul edilirse TBMM Genel Kurulunun gündemine girecek.

Sunulan kanun teklifinin gerekçesinde emeklilerin ülkemizde zor koşullar altında yaşadıkları kaydedildi. Vergi veren, prim ödeyen ve bu emeğin karşılığını hak ettiği biçimiyle alması gereken yurttaşlarımızın daha iyi koşullar altında yaşamaları gerektiği kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere 2000 yılından önce emekli olan SSK’lılara intibak yasası çıkarılmıştı. Bu kapsamda 2 milyondan fazla emekli zam almıştı. Ancak 31 Aralık 1999 tarihinde emekli olan birisi bundan faydalanırken, 1 Ocak 2000’de emekli olanlar bu yasadan faydalanamamıştı. Kanun teklifinde 2000’den sonra emekli olanlar için de intibak yasası çıkarılması talep ediliyor.

Kanun teklifi yasalaşırsa, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa geçici madde eklenerek düzenleme yapılacak. İlgili teklifin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.